השקעות אלטרנטיביות זה נושא מוקף בלבול, כך עולה מסקר

Facebook

השקעות אלטרנטיביות זה נושא מוקף בלבול, כך עולה מסקר.

09/06/14 קתי לינץ'.
תרגמה מאנגלית: טל אילון.
תגובות בסקר האחרון של ג'קסון נשיונל משקפות חוסר ידע נרחב בנוגע להשקעות אלטרנטיביות, לדברי החברה.
כאשר התבקשו להגדיר את קבוצת הנכסים הזו, 52% מתוך כמעט 600 משקיעים ענו "כל דבר שאינו מניה, אג"ח או מזומן", בעוד 42% ענו "בכנות אין לי מושג מה זה אומר השקעה אלטרנטיבית".
40% מהנשאלים בחרו "אני לא יודע" כאשר נשאלו מה החלק בתיק ההשקעות שלהם שכולל השקעות אלטרנטיביות.
הסיבה העיקרית ש-24% מהנשאלים אמרו שהם לא משתמשים בהשקעות אלטרנטיביות בתיקים שלהם היא מפני ש"אלה השקעות לא בטוחות/מסוכנות". 21% ענו "מהי השקעה אלטרנטיבית?" ו18% אמרו "אני לא מבין אותן, הן מורכבות מידי".
רוב הנשאלים (57%) אמרו שהם לא יודעים איך השקעות אלטרנטיביות מתפקדות בשוק ביחס לסוגי השקעות אחרים, ויותר משני שליש מהנשאלים מאמינים שהשקעות אלטרנטיביות טומנות יותר סיכון ממוצרי השקעות מסורתיות.
כאשר נשאלו כיצד הם מעדיפים לקבל ידע וחינוך פיננסי או השקעתי 43% בחרו "אני רוצה שהיועץ שלי יסביר את היתרונות הפוטנציאליים, את הסיכונים ואת הפרטים של המוצרים וההשקעות בתיק ההשקעות שלי". רק 7% מהנשאלים בחרו "אני רוצה שהיועץ שלי יגיד לי מה לעשות".
ג'קסון אומר שאלו נתונים חשובים לכל בעלי העניין בתעשיית השירותים הפיננסים. האופן בו ספקי שירותים פיננסיים מספקים תוכן לימודי עבור יועצים והאופן בו יועצים מעבירים את התוכן הזה ללקוחות המשקיעים שלהם יכול להוביל להבנה טובה יותר ולעניין רב יותר בהשקעות אלטרנטיביות.
ג'קסון תשאלו 574 משקיעים עם יותר מ-200,000$ בנכסים בינואר.
קישור למאמר המקורי:
http://www.fa-mag.com/news/confusion-surrounds-alternative-investments–survey-finds-18238.html?section=91
תטא 1 הינה חברה פרטית בעלת רישיון ניהול תיקים ושיווק השקעות בהתאם לחוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, שיווק השקעות וניהול תיקי השקעות, התשנ"ה-1995, העוסקת בניהול תיקי השקעות, בשיווק השקעות (ולא בייעוץ השקעות) וכן בניהול השקעות של קרנות נאמנות בניהול מיטב דש קרנות נאמנות בע"מ (עד 16.06.13 היה שם מנהל הקרן מיטב ניהול קרנות נאמנות (1982) בע"מ), ועל כן יש לה זיקה לקרנות נאמנות אלו. הכותבים ו/או לקוחותיהם מחזיקים בנכסים הנ"ל ויש להם עניין אישי בהן ועל כן קיים חשש לניגוד עניינים במישרין. העבודה נעשתה על בסיס "ניתוח טכני", כל אירוע מדיני, כלכלי או אחר עלול לגרום לכך שהתחזית לא תתקיים והיא עלולה שלא להתקיים גם ללא אירוע כלשהו. האמור אינו תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם ואינו מהווה הצעה לרכישת יחידות בקרנות נאמנות, המתבצעת על פי תשקיף הקרן והדיווחים שבתוקף. כל מי שפועל על סמך הכתוב עושה זאת על אחריותו בלבד. הנני מנהל תיקים בתטא 1 (רישיון מספר 4786). אני מצהיר בזאת שהדעות המובעות בעבודת אנליזה זו, משקפות נאמנה את דעותיי האישיות על ניירות הערך המסוקרים. בועז אילון, תטא 1 השקעות וניירות ערך בע"מ, עמק רפאים 7 ירושלים. טל' – 02-6251213


כתיבת תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*