השקעות אלטרנטיביות למשקיעים בכל יום‏‏

Facebook

השקעות אלטרנטיביות למשקיעים בכל יום

בחסות בהרינגר, 22 בדצמבר 2014, טיילור סמית'

 

השקעות אלטרנטיביות היו פעם בהישג ידם של מוסדות ומשקיעים אמידים שיש להם את המשאבים הנדרשים כדי להשקיע בקרנות גידור, קרנות השקעה פרטיות וניירות ערך מדוללים אחרים המציעים גיוון ומקדם מתאם נמוך לשוק המניות ולהשקעות באיגרות חוב. היום, לעומת זאת, השקעה באלטרנטיבות הפכה נפוצה יותר בקרב משקיעים פרטיים. למעשה, יותר ממחצית מהיועצים הפיננסיים מחשיבים השקעות אלטרנטיביות לחשובות כמו או אפילו יותר מהשקעות מסורתיות, על פי סקר שנעשה ידי מורנינגסטאר ב-2013.

התנהגות של משקיע ואלטרנטיבות

המשקיע העצמאי הממוצע בדרך כלל חסר מיומנות כדי להדביק את תשואות השוק, שלא נדבר על להכות אותה. מחקר מניתוח הביצועים של DALBAR בנושא התנהגויות של משקיעים מראה שהמשקיעים האלה מפגרים אחרי השוק באופן משמעותי. בשנת 2013, למשל, משקיעים פרטיים בקרנות הון צברו 25.54% תשואה, הופעה מרשימה שעדיין נגררת באופן משמעותי אחר הביצועים של השוק הרחב, כפי שנמדד על ידי S & P 500, אשר הניבו 32.41%.

המחקר של DALBAR מייחס את הביצועים הגרועים לנטייה של משקיעים עצמאיים לתזמון השוק: משקיעים נוטים למכור הרבה אחרי הפסד בנייר, ולחכות להתאוששות השוק לפני כניסה מחדש. נטיות אלה יכולות להיות מאתגרות עבור יועצים, שחייבים לייעץ ללקוחות להישאר במסלול בתקופות של תנודתיות, ולעתים, בחרדה גדולה להמשך הפסד משמעותי.

הקצאת חלק מהתיק להשקעות אלטרנטיביות יכולה לעזור ללקוחות להתמודד בשווקים תנודתיים יותר בקלות. הידע שתיק ההשקעות שלהם תוכנן במיוחד כך שחלק ממנו מייצר רווחים בשווקים עם נטייה כלפי מטה עשויים להקל על לקוחות לישון טוב בלילה.

מקום בתיק ההשקעות

באופן כללי, המצב הנוכחי של השווקים מניע ביקוש רחב להשקעות אלטרנטיביות. במילים פשוטות, תיק שמורכב אך ורק מנכסים מסורתיים לא יכול לספק את התשואות שמשקיעים עצמאיים מחפשים. "בריביות הנמוכות של היום, אתה רואה משקיעים רבים מאריכים את המח"מ ומוזילים את איכות האשראי כדי לשפר את הרווח האמתי שלהם", אומר פרנק מולר, סגן נשיא בכיר וראש ההפצה בבהרינגר. "לעומת זאת, אם הם התחילו להסתכל על הון פרטי וחוב פרטי, הם יכולים לעשות בדיוק את ההפך –לקצר מח"מ, לשפר איכות אשראי, והשגת תשואה מותאמת לסיכון טובה יותר ממה שהם יכלו בשווקים הסחירים".

כל זה בגלל שלהשקעות אלטרנטיביות יש באופן מסורתי מקדם מתאם נמוך עם סוגי נכסים סטנדרטיים. קשה למצוא סוג כזה של גיוון, מפני שהגלובליזציה נובעת ממתאם נכסים הולכת וגוברת. משקיעים נמצאים במצב הקשה של חיפוש פיזור בתיק השקעות בתקופה שבה להשיג משהו כזה קשה יותר מאי פעם.

יתר על כן, כפי שדור הבייבי-בום מתחיל לצאת לפרישה, הם מדרבנים את הביקוש לפתרונות הכנסות פרישה, כי יש פוטנציאל לספק תשואות מותאמות לסיכון גבוה יותר, אך גם שיציעו סוג של גיוון, וזה חיוני לפרישה בטוחה. הכללת השקעות אלטרנטיביות בתיק ההשקעות היא אחת הדרכים לעשות את זה.

סיכונים ותגמולים

השקעות אלטרנטיביות באות עם כמה חסרונות, כמובן. הן נוטות להיות פחות נזילות מהשקעה במניות ובאג"ח מסורתית. הן גם בדרך כלל נושאות תעריפים גבוהים יותר מאשר השקעות מסורתיות רבות. מאז 2009, השקעות אלטרנטיביות פיגרו גם מאחורי S & P 500 וזה לא מפתיע, שכן השקעות אלטרנטיביות בדרך כלל מתואמות שלילית עם חוב ציבורי ומניות.

אבל עבור חלק מלקוחות, סביר שהיתרונות יעלו על החסרונות. "יש יין ויאנג לכל דבר", אומר מילר. "אם אתם רוצים נזילות, אתם גורמים לתנודתיות – ולהיפך. משקיעים צריכים להיות מתוגמלים על חוסר נזילות, משהו שנקרא הפרמיה של חוסר הנזילות. העלייה בתשואות על פני תקופה ארוכה של זמן יכולה להיות די משמעותית. אז, במובן זה, חוסר נזילות יכול להיות כוח-למידה שמתאים לגיל שלך וליעדים הפיננסיים".

קישור למאמר המקורי:

http://wealthmanagement.com/alternative-investments/alternatives-everyday-investors?NL=WM-09&Issue=WM-09_20141223_WM-09_252&sfvc4enews=42&cl=article_5&YM_RID=CPG09000005647339&YM_MID=1508

 

תטא 1 הינה חברה פרטית בעלת רישיון ניהול תיקים ושיווק השקעות בהתאם לחוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, שיווק השקעות וניהול תיקי השקעות, התשנ"ה-1995, העוסקת בניהול תיקי השקעות, בשיווק השקעות (ולא בייעוץ השקעות) וכן בניהול השקעות של קרנות נאמנות בניהול מיטב דש קרנות נאמנות בע"מ ועל כן יש לה זיקה לקרנות נאמנות אלו. הכותבים ו/או לקוחותיהם מחזיקים בנכסים הנ"ל ויש להם עניין אישי בהן ועל כן קיים חשש לניגוד עניינים במישרין. העבודה נעשתה על בסיס "ניתוח טכני", כל אירוע מדיני, כלכלי או אחר עלול לגרום לכך שהתחזית לא תתקיים והיא עלולה שלא להתקיים גם ללא אירוע כלשהו. האמור אינו תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם ואינו מהווה הצעה לרכישת יחידות בקרנות נאמנות, המתבצעת על פי תשקיף הקרן והדיווחים שבתוקף. כל מי שפועל על סמך הכתוב עושה זאת על אחריותו בלבד. הנני מנהל תיקים בתטא 1 (רישיון מספר 4786). אני מצהיר בזאת שהדעות המובעות בעבודת אנליזה זו, משקפות נאמנה את דעותיי האישיות על ניירות הערך המסוקרים. בועז אילון, תטא 1 השקעות וניירות ערך בע"מ, עמק רפאים 7 ירושלים. טל' – 02-6251213כתיבת תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*