ניתוח טכני – גז טבעי

Facebook

ניתוח טכני – גז טבעי

מחיר אחרון: 2.889

 

הפעם לא נרשום על הגז בישראל, אלא על התנהגות מחיר הגז הטבעי כסחורה עולמית.

השאלות שנענה עליהם:

האם יש מתאם חיובי בין מחיר הגז והנפט?

האם המחיר של הגז הולך להתאושש מנפילת המחיר או שמא נראה המשך ירידות חזקות כלפי מטה?

והשאלה העיקרית – האם ניתן לעשות מזה כסף?

 

כהתחלה נציג גרף השוואתי של תשואות הגז והנפט

מי שקנה לפני שנתיים וחצי ספג הפסדים גם בגז הטבעי וגם בנפט. למרות זאת, מאז השפל בחודש מרץ 2016 מחירי הגז והנפט עולים כאשר נקודות השיא והשפל מסודרות בסדר עולה.

ניתן לראות מיד כי קיים מתאם חיובי בין שתי הסחורות, למרות שתיקון גדול יותר כלפי מעלה התרחש במחיר הגז הטבעי.

 

להלן גרף הגז הטבעי ל-3.5 השנים האחרונות

השפל אותו ציינו קודם נראה בבירור בגרף וממנו יצא הגז למהלך עליות חד שהסתיים ברמה של 3 ולאחר מכן תיקן מעט כלפי מטה רק כדי להמשיך ולעלות בקצב איטי יותר.

המגמה הפכה ככל הנראה משלילית לחיובית, והימצאות הגז בקרבה לקו התחתון של הרצועה העולה מספקת הזדמנות כניסה טובה באופן יחסי.

הנר הירוק שהופיע אתמול מסמן ככל הנראה את חידוש הגל חדש עולה שצפוי להביא את המחיר לרמת 3.75 תוך 3 חודשים, חיתוך הפסד יכול להתבצע מתחת 2.8

בהצלחה!

 

תטא 1 הינה חברה פרטית בעלת רישיון ניהול תיקים ושיווק השקעות בהתאם לחוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, שיווק השקעות וניהול תיקי השקעות, התשנ"ה-1995, העוסקת בניהול תיקי השקעות ובשיווק השקעות (ולא בייעוץ השקעות). הכותבים ו/או לקוחותיהם מחזיקים בנכסים הנ"ל ויש להם עניין אישי או אחר עלול לגרום לכך שהתחזית לא תתקיים והיא עלולה שלא להתקיים גם ללא אירוע כלשהו. האמור אינו תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.   כל מי שפועל על סמך הכתוב עושה זאת על אחריותו בלבד. הנני מנהל תיקים בתטא 1 (רישיון מספר 11937). אני מצהיר בזאת שהדעות המובעות בעבודת אנליזה זו, משקפות נאמנה את דעותיי האישיות על ניירות הערך המסוקרים. סהר דמארי, תטא 1 השקעות וניירות ערך בע"מ, עמק רפאים 7 ירושלים. טל'  02-6251213