ניתוח טכני, המשולש תבניות גרפיות ככלי לחיזוי בשוק ההון

Facebook

ניתוח טכני, המשולש תבניות גרפיות ככלי לחיזוי בשוק ההון

 

משולש (Triangle)

ניתן להבחין ב-4 סוגים של תבנית משולש:
משולש עולה
משולש יורד
משולש סימטרי
משולש מתרחב

משולש עולה (ascending triangle)
הגבול העליון של המשולש הוא קו התנגדות ישר או בעל  שיפוע קל.  הגבול התחתון הוא קו התמיכה בעל שיפוע עולה.  אמפליטודת התנועה יורדת והמחיר מתכנס למשולש. ברוב המקרים יצירתה של התבנית נגמרת בפריצת הגבול העליון למעלה. לכן, כדאי לקבוע נקודות כניסה לפוזיציית LONG מעל הגבול העליון של המשולש.

011


משולש יורד  (descending triangle)
הגבול התחתון של המשולש הוא קו תמיכה ישר או בעל שיפוע קל. קו הגבול העליון של המשולש יורד והוא בעצם קו ההתנגדות. אמפליטודת התנועה יורדת והמחיר מתכנס למשולש. לאחר יצירתה של התבנית ברוב המקרים הגבול התחתון של המשולש נפרץ כלפי מטה. ניתן לקבוע נקודות כניסה לפוזיציית SHORT מתחת לגבול התחתון של המשולש.

012

משולש סימטרי (symmetrical triangle)
שני קווים מקבילים  שמתכנסים ויוצרים משולש סימטרי.  אמפליטודת התנועה  קטנה ובסופו של דבר גורמת לפריצה חדה של המחיר באחד הכיוונים. משולש סימטרי נחשב כתבנית ניטרלית, כלומר הפריצה לאחר יצירת  המשולש  יכולה להיות למעלה או למטה.  כאשר לפני היווצרותו של המשולש הייתה קיימת מגמה חזקה בכיוון כלשהו, רוב הסיכויים שהמחיר יפרוץ  באותו כיוון והמגמה תמשך. בעיקרון, ניתן לקבוע נקודות כניסה מעל הגבול העליון של המשולש ומתחת לגבול התחתון.

013

014


משולש מתרחב
קיים סוג נוסף של משולש – משולש מתרחב.  למעשה, תבנית זו היא תמונת ראי של משולש סימטרי.   התבנית נוצרת כאשר אמפליטודת התנועה גדלה וקווי התמיכה וההתנגדות  מתרחקים.

015

חיזוי מחיר היעד
היעד שאליו יגיע המחיר בדרך כלל נקבע לפי גובה  המשולש בחלקו הרחב ביותר. מרחק זה מהווה את היעד שאליו צפוי המחיר להגיע מנקודת הפריצה.

קיימת דרך נוספת לקביעת מחיר היעד. במשולש שנפרץ למטה יש להעביר קו מקביל לקו העליון של המשולש. במשולש שנפרץ למעלה יש להעביר קו מקביל לקו התחתון של המשולש. הרמה שהתקבלה נחשבת כמינימלית שאליה צריך להגיע המחיר.

016

נכתב על ידי מרגריטה טל, בית השקעות תטא 1
בית השקעות תטא 1 הינה חברה מנהלת תיקים העוסקת בשיווק השקעות (ולא בייעוץ השקעות) ויש לה זיקה לקרנות נאמנות ש"מיטב ניהול קרנות נאמנות (1998) בע"מ מנהלת". האמור אינו תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם וכל מי שפועל על סמך הכתוב עושה זאת על אחריותו בלבד.כתיבת תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*