Skip link

ניתוח טכני למניית Fastenal Company – סימבול FAST

Facebook

ניתוח טכני למניית Fastenal Company – סימבול FAST

 

מחיר אחרון:44.26$

 

חברת פסטנל וחברות בנות שלה פועלת כקמעונאיות וסיטונאיות בתחום ציוד בנייה ותעשייה בארה"ב קנדה וברחבי העולם. החברה מציעה מחברים וציוד תעשייתי אחר תחת המותג  Fastenal

 

המחברים של החברה כוללים מחברים מתברגים, כגון בריחים, אומים, ברגים, סיכות ודסקיות שנמצאים בשימוש במוצרים מיוצרים, בפרויקטים לבנייה ובתחזוקה ותיקון של מכונות ומבנים. מתכות המורכבות מפינים שונים, מנגנוני מפתחות, עוגני בטון, מערכות מסגור מתכת, חבלי תיל, מוצרי תמך, מסמרים ואביזרים נלווים.

 

החברה משרתת את שוק הייצור הכולל בתוכו יצרני ציוד מקוריים, שירותי תחזוקה ותיקונים שונים בנוסך למשתמשים אחרים כגון חקלאים, נהגי משאיות, רכבות, חברות כרייה, גופים ממשלתיים ומקומיים, בתי ספר וקמעונאיים. וכן את שוק הבנייה הכולל חשמל, אינסטלציה, מתכת וקבלני כבישים.

 

החברה נסחרת בנאסדק  100 עם שווי שוק על כ- 14.43 מיליארד דולר נכון ל 8 לפברואר 2017 ומפעילה כ-2,700 חנויות אשר חלקן בבעלותה וחלקן בחכירה ומעסיקה כ – 20,000 עובדים.

 

גרף החברה ל 17 השנים האחרונות

 

מחזור המסחר די יציב בחברה והכיוון הוא חיובי, המחיר טיפס מרמה של 5$ בשנות ה-2000 עד למחיר של 50$ כיום, מה שנותן תוקף שוב ושוב לטענה בגין האחזקה ארוכת הטווח במניות למרות הדשדוש בשנים 2012-2016

 

גרף המניה ל 5 השנים האחרונות

בגרף הקצר יותר ניתן לראות את הדשדוש בין 34 ל 48 דולר למניה,את התמיכה המשמעותית במחיר 34 בכל פעם ואת הקונים שמצטרפים ומעלים את המחיר עד לשיא פעם נוספת.

לפני מספר שבועות ההתנגדות נפרצה ומהלך זה אמור להביא לעליית מחיר משמעותית עקב ההתנגדות רבת השנים.

ביום הפריצה המחיר זינק עד רמה של 51.23 דולר ונקודה זו משמשת כמחסום לפני המשך העליות.

ניתן לראות כי עם הפריצה מתנד ה RCI הצביע על קניות יתר ולכן גם על תיקון מתבקש במחיר, התיקון זה אכן התרחש המחיר ירד כמעט עד לרמת הקריטית של 48 דולר והמתנד נמצא קרוב לרמת ה 30 אשר מצביע על הזדמנות קנייה.

 

המחיר אכן חזר לעלות, אך איפה כניסת הכניסה הטובה ביותר?

 

אפשרות א: ירידה שוב לרמת 48 תהווה הזדמנות קניה כיוון שבמקרה זה ההתנגדות תהפוך לתמיכה וביקושים גדולים צפויים להופיע. במקרה זה חיתוך הפסד יתרחש בירידה מתחת ל 48 דולר.

 

אפשרות ב: קנייה עם המגמה – עלייה מעל רמת ה 51.23 צפויה להביא לגל עליות חד נוסף כלפי מעלה. גם כאן יש לתת סטופ לוס בירידה מתחת 51.דולר כדי לא להפסיד הרבה במידה והתנודה מגיעה לצד השני.

 

יעד המחיר 60$ בתוך כחצי שנה.

 

בהצלחה!

 

 

תטא 1 הינה חברה פרטית בעלת רישיון ניהול תיקים ושיווק השקעות בהתאם לחוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, שיווק השקעות וניהול תיקי השקעות, התשנ"ה-1995, העוסקת בניהול תיקי השקעות, בשיווק השקעות (ולא בייעוץ השקעות) . הכותבים ו/או לקוחותיהם מחזיקים בנכסים הנ"ל ויש להם עניין אישי או אחר עלול לגרום לכך שהתחזית לא תתקיים והיא עלולה שלא להתקיים גם ללא אירוע כלשהו. האמור אינו תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם כל מי שפועל על סמך הכתוב עושה זאת על אחריותו בלבד. הנני מנהל תיקים בתטא 1 (רישיון מספר 11937). אני מצהיר בזאת שהדעות המובעות בעבודת אנליזה זו, משקפות נאמנה את דעותיי האישיות על ניירות הערך המסוקרים. סהר דמארי, תטא 1 השקעות וניירות ערך בע"מ, עמק רפאים 7 ירושלים. טל' — 02-6251213