ניתוח טכני על הזהב

Facebook

 

ניתוח טכני על הזהב 

 

מחיר אחרון  1280

 

"הזהב עולה תמיד" ,"תקנו זהב הוא יגן עליכם בתקופה של נפילות", "אין דבר יותר בטוח מזהב" הרבה משפטים בסגנון נשמעים בצורה כזו או אחרת. והם באים לבטא את התקווה של חלק מהמשקיעים לחוף מבטחים שקט.

 

במצב הנוכחי כאשר שווקי המניות רק עולים מחיר הזהב עלול לרדת, לעיתים בימים טובים מחיר הזהב יורד כיוון שישנם חלופות טובות יותר להשקעה. בזמן שההפסדים בשווקי ההון מתחילים לצוץ אנשים נוטים לקנות זהב ולקוות שהוא ייתן תשואה או לפחות ינטרל את שאר ההפסדים מההשקעות האחרות, כיוון שהזהב מהווה לפעמים איזה שהוא מפלט בזמנים בהם השוק חלש.

מצד שני היו זמנים בהם מחיר הזהב לא היה אלטרנטיבה לשוק ההון אלא שימש תמונת ראי של המצב בשוק. במשבר של שנת 2008 לדוגמא מי שחשב להרוויח מהזהב כאשר השוק קרס התאכזב והפסיד הרבה בהשקעה זו.

קצת אחרי תחילת המשבר מחירו של הזהב הגיע לשיא ואז החל לרדת ממרץ 2008 ועד לתחילת נובמבר באותה שנה. אמנם המחיר חזר לעלות עוד לפני ששווקי המניות בארה"ב הגיעו לשפל אך ירידה של 30% בתוך 8 חודשים איננה ההשקעה שרציתם אז בתיק ההשקעות שלכם.

אך אנו מכירים גם ימים טובים בהם שוקי ההון עלו ומחיר הזהב זינק.

אז איך נדע מה הכיוון הנכון?

 

כבר מספר שנים שמחירי הסחורות נמצאים בירידה, נסתכל על הגרף של הזהב כדי לנסות לזהות את המגמה.

 

להלן גרף מחיר הזהב ל-15 השנים האחרונות

 

שיא כל הזמנים במחיר הזהב נקבע בשנת  2011 עם מחיר של 1920 דולר לאונקיה. מאז עברו מספר שנים בהם המחיר הולך ונחלש.

 

 

להלן גרף הזהב ל 5 השנים האחרונות

בגרף זה ניתן לראות רצועת מחיר בה הזהב נסחר במשך קרוב לארבע וחצי שנים, ואף עלייה מאז השפל שנקבע בשנת 2016, אך אותו שפל הוא תמרור האזהרה שלנו כאשר אנו בוחנים את המגמה.

 

נחזור שוב לגרף הראשון – ארוך הטווח ועכשיו ננסה לשרטט את המגמה מאז השיא

הגרפים באדיבות בורסה גרף, תוכנה לניתוח טכני.

 

ניתן לראות כי על אף העליות האחרונות, עדיין אין שינוי במגמה של השנים האחרונות. שינוי כזה יכול להתרחש אם מחיר הזהב יעלה מעל 1320 נקודות. בינתיים אנו נמצאים על קצה העליון של הרצועה היורדת ולכן סביר שבזמן הקרוב המחיר יחזור לרדת. לשם כך יש לחכות לנר אדום שיעיד על התהפכות של המגמה הקצרה יותר בחודשים האחרונים.

 

חשיפה שלילית לזהב יכולה להתבצע דרך תעודות סל בארה"ב הנקראים ETF

מי שלא מעוניין לפתוח שורט יכול לשמור על עצמו מהטעות להשקיע בלונג בזמן הנוכחי כאשר המגמה עוד לא התהפכה חזרה כלפי מעלה.

 

במקרה והמחיר חוזר לרדת מחיר הזהב עלול להגיע לרמה של 1000 בתוך כחצי שנה.

 

בהצלחה!

 

 

 

 

תטא 1 הינה חברה פרטית בעלת רישיון ניהול תיקים ושיווק השקעות בהתאם לחוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, שיווק השקעות וניהול תיקי השקעות, התשנ"ה-1995, העוסקת בניהול תיקי השקעות ובשיווק השקעות (ולא בייעוץ השקעות). הכותבים ו/או לקוחותיהם מחזיקים בנכסים הנ"ל ויש להם עניין אישי או אחר עלול לגרום לכך שהתחזית לא תתקיים והיא עלולה שלא להתקיים גם ללא אירוע כלשהו. האמור אינו תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.   כל מי שפועל על סמך הכתוב עושה זאת על אחריותו בלבד. הנני מנהל תיקים בתטא 1 (רישיון מספר 11937). אני מצהיר בזאת שהדעות המובעות בעבודת אנליזה זו, משקפות נאמנה את דעותיי האישיות על ניירות הערך המסוקרים. סהר דמארי, תטא 1 השקעות וניירות ערך בע"מ, עמק רפאים 7 ירושלים. טל'  02-6251213