ניתוח טכני על הנפט ברנט

Facebook

ניתוח טכני על הנפט ברנט

מחיר אחרון: 48.49

 

ישנם מספר סוגים של נפט אך כאן נתייחס רק אל הברנט – BRENT OIL  אשר מגיע מהים הצפוני ומופק בעיקר  על ידי בריטניה ונורבגיה. סוג זה נחשב ל"נפט קל" עקב רמת גופרית נמוכה ולכן תהליך הניקוי והזיקוק שלו מהיר יותר.

לאן הולך מחיר הנפט?

גרף הנפט בשנה האחרונה

בשנה האחרונה מחיר הנפט מאוד מתעתע, הוא עולה ויורד בצורה חדה. האם ניתן להבחין באיזו שהיא מגמה?

גרף הנפט ל- 15 השנים האחרונות

פה כבר אפשר לראות חולשה גדולה במחיר, ההתרסקות של 2008 שהביאה את המחיר מ 143.6 בשיא ל 34.5 בשפל, לאחר מכן 3 שנים של עליות חדות יחד עם העליות בשווקי המניות.אך משנת 2012 המחיר הולך ויורד בהדרגה עד שהוא נחתך בחדות בשנת 2014 ומביא למפולת נוספת במחיר הזהב השחור עד לשפל של 28.8 דולר.

אז האם הנפט הוא השקעה טובה בזמן הנוכחי?

קודם כל צריך להבהיר שמדובר בסחורה בה מגיעות תנודות חדות לטוב ולרע. אך אם נצליח לתפוס נקודת כניסה טובה, כזו שבה הסיכון נמוך ופוטנציאל הרווח גבוה אז אולי זהו הזמן האופטימלי עבורנו לנסות לתפוס תנודה במחיר.

גרף הנפט בשנתיים האחרונות

אם נחבר את נקודות השיא והשפל נוכל להבחין במשולש מתכנס, גם אם המשולש לא ייפרץ בתקופה הקרובה ולא יקבע לאיזה צד מחיר הנפט עתיד לזוז בטווח של שנים קדימה, עדיין ניתן לנסות לתפוס מהלך עליות בטווח בחודשים הקרובים עקב הימצאות המחיר על הקו התחתון ויחס סיכוי-סיכון טוב.

פוזיציה אפשרית:

קנייה במחיר הנוכחי

חיתוך הפסד: סגירה מתחת 48 ואחרי יום או יומיים עדיין מתחת –  במקרה זה אנו מסכנים בערך 1.5% על ההשקעה הראשונית במקרה והמחיר לא ברח למטה אחרת יש לסגור את הפוזיציה מחשש לירידה משמעותית במחיר הנפט.

יעד רווח 55 בתוך כ- 3 חודשים המהווה רווח של כ 13.5% אחוז מהמחיר הנוכחי

כמובן למי שקונה תעודת סל דולרית ישנו גם סיכון מטבע – הסיכון הוא כי הדולר ימשיך וייחלש כנגד השקל כהמשך למגמה מתחילת השנה ולכן גם סיכון צריך להילקח בחשבון.

בהצלחה!

 

 

תטא 1 הינה חברה פרטית בעלת רישיון ניהול תיקים ושיווק השקעות בהתאם לחוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, שיווק השקעות וניהול תיקי השקעות, התשנ"ה-1995, העוסקת בניהול תיקי השקעות ובשיווק השקעות (ולא בייעוץ השקעות). הכותבים ו/או לקוחותיהם מחזיקים בנכסים הנ"ל ויש להם עניין אישי או אחר עלול לגרום לכך שהתחזית לא תתקיים והיא עלולה שלא להתקיים גם ללא אירוע כלשהו. האמור אינו תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.   כל מי שפועל על סמך הכתוב עושה זאת על אחריותו בלבד. הנני מנהל תיקים בתטא 1 (רישיון מספר 11937). אני מצהיר בזאת שהדעות המובעות בעבודת אנליזה זו, משקפות נאמנה את דעותיי האישיות על ניירות הערך המסוקרים. סהר דמארי, תטא 1 השקעות וניירות ערך בע"מ, עמק רפאים 7 ירושלים. טל'  02-6251213