ניתוח טכני על מדד הנדלן 15

Facebook

ניתוח טכני על מדד הנדלן 15

מחיר אחרון 426.1
מדד הנדלן 15 מכיל את 15 מניות הנדלן בעלות שווי השוק הגדולות ביותר בתל אביב. עקב מיזוג בין ארפורט סיטי ונצבא המדד מונה כיום 14 חברות.
החברות המרכיבות את המדד
עזריאלי קבוצה  נסחרת בנוסף במדד המעוף ובמדד הנדלן האירופי שולטת בחברת גרניט הכרמל אשר כוללת בתוכה את החברות סונול, סופרגז, GES, ובעלת אחזקות בלאומי קארד ובבנק לאומי.
אלוני חץ בעלת שליטה באמות וב Energix Group החברה מחזיקה בנדלן מניב בישראל, ארה"ב, שוויץ ובריטניה. החברה משכירה משרדים, מרכזי קניות, בניינים לתעשייה ומחסנים.
גזית גלוב היא חברת נדלן מניב, כ- 10 מרכזים מסחריים בישראל תחת המותג G. נכסים המיועדים לפיתוח והשכרה בבולגריה ומקדוניה. חברת בת  א. דורי בניה בע"מ.
מליסרון מחזיקה 19 קניונים ומרכזי מסחר ברחבי הארץ, בנוסף משכירה פארקי תעשיות עבור חברות היי טק.
שיכון ובינוי מבצעת סלילה של כבישים מהירים, בניית גשרים, שדות תעופה, עבודות בניין, מפעלי מים ושפכים, טלקומוניקציה, תחנות כוח הידרואלקטריות ותרמיות, בניית מחצבות, מפעלים ונדלן למגורים.
ריט1 היא קרן המשקיעה בנכסים מניבים בארץ ובעזרת ההשקעה בה משקיעים יכולים להיחשף לנדלן מניב בצורת משרדים, חניונים, תעשייה, בתי חולים ומסחר.
ארפורט סיטי מחזיקה פארק הייטק תעשייה ולוגיסטיקה בקירבת שדה התעופה בן גוריון. עלהחברות השוכרות במקום נמנות רשות התעופה האזרחית, אודיוקודס, בנק ירושלים, אלביט מערכות ועוד. נצבא אשר לקראת מיזוג עם ארפורט סיטי פעלה בנדל"ן מניב,בבנייה למגורים, בעלת תחנות מרכזיות של אגד ברחבי הארץ ומרכזים מסחריים בצרפת.
נורסטאר משקיעה בנדלן מניב בדגש על במרכזים מסחריים באירופה ובצפון אמריקה החברה היא  בעלת השליטה בגזית גלוב.
גב ים בונה פארקי תעשייה והייטק מרכזי מסחר, משרדים ולוגיסטיקה ואף שכונות מגורים  והיא חברת בת של חברת נכסים ובניין.
אמות משכירה מבני משרדים, מרכזים מסחריים, סופרים, תחנות מרכזיות ומבני תעשייה. נרכשה בשנת 2005 ע"י אלוני חץ. מחזיקה בבית ורינט בהרצליה, בבניין סאפיינס ברחובות, התחנה המרכזית בירושלים, בית אמות משפט בת"א ועוד 25 נכסים ברחבי הארץ.
אפריקה נכסים מתפעלת ומשכירה מבנים לתעשייה משרדים ומסחר בישראל ובאירופה כאשר הפעילות באירופה מתבצעת ע"י אפי אירופה.
ביג – לחברה 18 מרכזי קניות בישראל תחת המותג BIG ועוד 4 מרכזים בשלבי תכנון ופיתוח. הכנסות החברה נובעות מהשכרה של שטחים למסחר.
איידיאו – עיקר העיסוק של החברה נובע מהשכרת נדלן מניב בברלין עבור מגורים ברובעים מרכזיים של העיר, שיכון ובינוי מחזיקים כ 35% ממניותיה.
נכסים ובנין  מקבוצת IDB – בישראל החברה עוסקת בנדלן מניב, נדלן למגורים והעלת  45% ב"מהדרין" המייצאת פירות הדר. בארה"ב בניין HSBC ונכסים מניבים נוספים, בהודו פועלת בבניית שכונות מגורים ובאנגליה יש לחברה שותפות ב-3 ממלונות הילטון.
הרכב מדד נדלן 15 נכון ליום 21/09/2015
עזריאלי קבוצה   17.27%
גזית גלוב           16.87%
אלוני חץ            14.57%
מליסרון             11.89%
שיכון ובינוי         7.45%
ריט 1                7.02%
ארפורט סיטי      5.35%
נורסטאר           4.06%
גב ים                3.42%
אמות                3.24%
אפריקה נכסים    2.71%
ביג                   2.58%
איידיאו              2.18%
נכסים ובניין        1.40%
להלן גרף מדד נדלן 15 ל5 השנים האחרונות
ניתן לראות מגמה חיובית עם נקודות שיא ושפל עולות. בתחילת השנה היה זינוק חד שהביא את המדד עד ל490 נקודות אך מאז המדד חזר לרדת ועומד כרגע על קו המגמה העולה התחתון שמהווה תמיכה.
במצב זה קנייה אפשרית עם סטופ לוס במקרה שהמדד יורד מתחת 423 וחותך את קו המגמה התחתון  יש לחתוך הפסד ולסגור את הפוזיציה. יעד הרווח 490 בתוך כ- 4 חודשים.
מאידך אם שווקי המניות בעולם ימשיכו לרדת גם התמונה בארץ כנראה תהיה דומה. במקרה שכזה אפשר לפתוח שורט אם המדד יורד מתחת 415 ולהרוויח מהירידות. רמת 415 מהווה תמיכה במשך השנה האחרונה ושבירה שלה תהפוך את נקודת התמיכה להתנגדות. חיתוך הפסד יתבצע אם המדד עולה מעל 415 ויעד הרווח 200 בתוך כשנה מהשבירה.
בהצלחה!
תטא 1 הינה חברה פרטית בעלת רישיון ניהול תיקים ושיווק השקעות בהתאם לחוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, שיווק השקעות וניהול תיקי השקעות, התשנ"ה-1995, העוסקת בניהול תיקי השקעות, בשיווק השקעות (ולא בייעוץ השקעות) וכן בניהול השקעות של קרנות נאמנות בניהול מיטב דש קרנות נאמנות בע"מ, ועל כן יש לה זיקה לקרנות נאמנות אלו. הכותבים ו/או לקוחותיהם מחזיקים בנכסים הנ"ל ויש להם עניין אישי או אחר עלול לגרום לכך שהתחזית לא תתקיים והיא עלולה שלא להתקיים גם ללא אירוע כלשהו. האמור אינו תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם ואינו מהווה הצעה לרכישת יחידות בקרנות נאמנות, המתבצעת על פי תשקיף הקרן והדיווחים שבתוקף. כל מי שפועל על סמך הכתוב עושה זאת על אחריותו בלבד. הנני מנהל תיקים בתטא 1 (רישיון מספר 11937). אני מצהיר בזאת שהדעות המובעות בעבודת אנליזה זו, משקפות נאמנה את דעותיי האישיות על ניירות הערך המסוקרים. סהר דמארי, תטא 1 השקעות וניירות ערך בע"מ, עמק רפאים 7 ירושלים. טל' — 02-6251213


כתיבת תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*