רווחי קרנות הגידור פורסמו לחודש נובמבר אבל הם בפיגור אחר השוק הרחב יותר

Facebook

רווחי קרנות הגידור פורסמו לחודש נובמבר אבל הם בפיגור אחר השוק הרחב יותר

נכתב על ידי סווי הרבסט-בייליס, 08/12/14

תורגם עלידי בועז אילון

בוסטון, 5 בדצמבר (רויטרס) – מונעים על ידי דולר מתחזק ומחירי נפט יורדים, קרן הגידור הממוצעת צברה 1.23% בחודש שעבר, זאת לפי נתוני חברת "חקר קרנות גידור" (HFR), אך נמצא עדיין בפיגור אחר שוק המניות הרחב יותר.

חודש נובמבר הסתיים בתשואות חיוביות לקרנות גידור בפעם הראשונה מאז אוגוסט, אבל הם עדין בפיגור אחר העלייה של 2.5% של מדד ה- 500P&S. קרנות גידור הניבו בממוצע 3.73% בנובמבר, מפגרים באופן חד אחר 12% של מדד ה- 500P&S.

הקרנות עם הביצועים הטובים ביותר היו מה שמכונה קרנות מאקרו הגלובליות, אשר מנסות להינות משינויים גדולים במחיר שערי מטבעות ושערי ריבית וצברו 2.6%, כאשר רבים מהם הימרו בצורה נכונה על כך שהין היפני ייפול והדולר יעלה. קרנות הנקראות "עוקבות מגמה" עלו בכ-4.6%.

למרות הרווחים של נובמבר, תשואות קרנות הגידור היו השנה ירודות במידה רבה תוך שהם מוסיפים לחץ על מנהלים לחתוך בעמלות הגבוהות שלהם וגרמו לחלק ממשקיעים להצהיר שהם מתכננים למשוך כסף מקרנות עם ביצועים רעים. קרנות גידור, בניגוד לקרנות נאמנות, אינן נדרשות לפרסם את הביצועים שלהם בפומבי ולעיתים הם מדווחים רק לגופים העוקבים אחר השוק כגון HFR.

קרן הגידור הבולטת "החברים של אליוט" אמרה לאחרונה למשקיעיה שהקרן שלה עלתה ב-0.9% בחודש שעבר כשהיא משלימה 8.1% מתחילת השנה, כך סיפר אחד המשקיעים שראה את המספרים. ויקינג גלובלי, עוד שם גדול, הניבה 0.8% בנובמבר ועלתה 13.3% מתחילת השנה, סיפר משקיע אחר.

הקרן עדה ניהול השקעות אלטרנטיביות טיפסה 3.59% בחודש שעבר ועלתה8.7% מתחילת השנה.

בינתיים ריי איוונובסקי, שהיה מנהל משותף בקרן הדגל "גלובל אלפא" של גולדמן זקס, רשם עלייה של 6.5% בחודש שעבר בקרן הגידור הקטנה "סקור אסט מנג'מנט". הקרן, אשר הימרה נגד מגזר האנרגיה בדיוק כאשר מחירי הנפט נפלו ובנוסף הימור על מניות בודדות עלתה 22% לשנה, כך סיפר אדם המכיר את הקרן.

קישור למאמר המקורי

 

http://wealthmanagement.com/alternative-investments/hedge-funds-post-gains-november-lag-broader-market-hfr

 

 

תטא 1 הינה חברה פרטית בעלת רישיון ניהול תיקים ושיווק השקעות בהתאם לחוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, שיווק השקעות וניהול תיקי השקעות, התשנ"ה-1995, העוסקת בניהול תיקי השקעות, בשיווק השקעות (ולא בייעוץ השקעות) וכן בניהול השקעות של קרנות נאמנות בניהול מיטב דש קרנות נאמנות בע"מ ועל כן יש לה זיקה לקרנות נאמנות אלו. הכותבים ו/או לקוחותיהם מחזיקים בנכסים הנ"ל ויש להם עניין אישי בהן ועל כן קיים חשש לניגוד עניינים במישרין. העבודה נעשתה על בסיס "ניתוח טכני", כל אירוע מדיני, כלכלי או אחר עלול לגרום לכך שהתחזית לא תתקיים והיא עלולה שלא להתקיים גם ללא אירוע כלשהו. האמור אינו תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם ואינו מהווה הצעה לרכישת יחידות בקרנות נאמנות, המתבצעת על פי תשקיף הקרן והדיווחים שבתוקף. כל מי שפועל על סמך הכתוב עושה זאת על אחריותו בלבד. הנני מנהל תיקים בתטא 1 (רישיון מספר 4786). אני מצהיר בזאת שהדעות המובעות בעבודת אנליזה זו, משקפות נאמנה את דעותיי האישיות על ניירות הערך המסוקרים. בועז אילון, תטא 1 השקעות וניירות ערך בע"מ, עמק רפאים 7 ירושלים. טל' – 02-6251213כתיבת תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*