שלוש הנחיות כלליות לרכישת השקעות אלטרנטיביות וקרנות גידור

Facebook

שלוש הנחיות כלליות לרכישת השקעות אלטרנטיביות וקרנות גידור

מאת ג'ונתן קלמנטס, וול סטריט ג'ורנל 
16 באוגוסט 2014 20:21 
השקעות אלטרנטיביות הן הגביע הקדוש של העולם הפיננסי. השקעות שמניבות תשואות הגונות בטווח ארוך גם רווחים כאשר המניות סובלות מירידות.
הדחיפות של שילוב השקעות כאילו גדלה הרבה יותר בעקבות השוקים הדובים של 2000-2002  ושל 2007-2009. משקיעים נואשים למכשיר שיכול להגן על תיקי ההשקעות שלהם בפעם הבאה שהמניות ישקעו. החיפוש הוביל אנשים לקנות השקעות שהן אלטרנטיביות לכאורה כמו מניות הנדל"ן, מניות זהב וסחורות, כמו גם קרנות נאמנות ותעודות סל המשקיעות ואו משתמשות באסטרטגיות המזוהות בדרך כלל עם קרנות גידור.
נכסי קרנות המתמקדות בארבעת תחומים אלה זנקו ב 506 מיליארד דולרים, עלייה מ-  172מיליארד בסוף 2008, על פי מחלקת מחקר השקעות של מורנינגסטאר בשיקאגו.
"השקעה שנחשבת למשהו חם בדרך כלל נגמרת רע", מזהיר אלן רוט, מתכנן פיננסי בקולורדו ספרינגס, קולורדו.
אם אתה רוצה להוסיף השקעות אלטרנטיביות לתיק ההשקעות שלך? שמור על שלושת הכללים האלה:
1. ההיסטוריה היא מדריכה מטעה.
תסתכל לאחור על היסטורית שוק ואתה יכול למצוא שפע של השקעות שעשו גם כאשר המניות סובלות. לדוגמה, למניות זהב, קרנות השקעה בנדל"ן וקרנות סחורות היו תוצאות הגונות בדרך כלל במהלך השוק הדובי של  2000-2002.האם זה מדריך טוב לעתיד? אולי לא. כל שלוש קטגוריות הקרנות הללו קיבלו בעיטה במהלך צניחת השוק של 2008.
זה משאיר את המשקיעים עם דילמה: בנפילה הבאה, האם קרנות זהב, קרנות ריט וסחורות יהיו מנצחים או מפסידים?
בעיה אחת: ככל שההשקעות האלה הופכות להיות נפוצות אצל משקיעים באופן נרחב יותר, הביצועים שלהם עשויים להיות יותר כמו שוק המניות הרחב יותר.
.2 התשואות טווח ארוכות תהינה צנועות.
פופולריות גדולה יותר פירושה גם כי תשואות עתידיות עבור רבים מהשקעות האלטרנטיביות עלולות לאכזב.
דוגמא אחת: בסוף השנה 1999, קרנות ריט המתמקדות בבעלות והשכרה של נכסים הייתה תשואה של .8.7%, כפי שנמדד על ידי המדד של FTSE NAREIT לכל קרנות הריט. היום, התשואה היא כ-3.5%.
"הרבה אנשים שהיו קונים קרנות ריט, היו חושבים על תשואת הדיבידנד, אך לא על הסיכון", טוען יועץ השקעות ויליאם ברנשטיין, מחבר הספר "אם אתה יכול:  איך דור המילניום יכול להתעשר לאט" "אני חושב שקרנות ריט צריכות להיות חלק מתיק השקעות מגוונות, אבל היום הייתי בתת משקל עבורם."
באופן דומה, פופולריות עלולה לפגוע גם בקרנות סחורות, כי לחץ קנייה מעוות את המחיר של חוזי הסחורות העתידיים. הרווח הפוטנציאלי מרווחי ארביטראז מיזוגים ורכישות עלול להיפגע גם הוא כאשר קרנות מנסות להרוויח כסף על ידי הימור על כך שמיזוג שתי חברות אכן יעבור.
פופולריות היא לא הבעיה היחידה. קרנות השקעה אלטרנטיביות מנוהלות רבות עדיין נמצאות מבחינה היסטורית בפיגור אחר שוק המניות.
זה סיכון גדול במיוחד קרנות ניטראליות לשוק וללונג שורט מניות, אשר מהמרות על כך שכמה מניות יעלו בזמן שאחרות יורדות.
בנוסף לכל זה, מורנינגסטאר חישבה שלכספים בקטגוריה האלטרנטיבית יש הוצאות שנתיות ממוצעת השוות ל-1.36% מנכסי ההשקעה זאת לעומת 0.65% עבור קרנות המניות. ממוצעים אלה משוקללים לפי גודל הקרן.
"הן לא רק מנוהלות בצורה פעילה, הם ניהול פעיל יקר," אומר מר רוט. "לרבים מכספים אלה תשואה צפויה נמוכה או שלילית." הוא מצטט קרנות של שוק דובי, קרנות ניטראליות לשוק וקרנות מנוהלות בחוזים עתידיים.
.3 כדי להרוויח כסף הגון, אתה צריך לאזן מחדש.
אם אתה הבעלים של השקעות שתעלינה כאשר מניות נופלות, תיק ההשקעות שלך יהיה נעים יותר אבל האם זה יהיה רווחי יותר? גם אם התשואה הצפויה על השקעה אלטרנטיבית היא צנועה, זה יכול לחזק את הביצועים של תיק ההשקעות שלך ולאזן אותו מחדש.
בואו נגיד שאתה מקצה 3% מהתיק שלך למניות זהב. אם סקטור מניות הזהב יטפס, אחזקה בזהב תתנפח ליותר מ -3%. כדי לאזן מחדש את התיק שלך, אתה אמור למכור מניות זהב ולהשתמש בתמורה להשקעה בשאר הסקטורים. אם מאוחר יותר מניות הזהב מגמגמות ומפגרות אחרי השוק, איזון זה יגביר את התשואות, בגלל שקנית נמוך ומכרתי גבוה. מה אם קורה הפוך והמניות עולות רהבה ביחס לזהב? במקרה זה הפוך את המסחר כלומר מעביר למניות זהב אחרי הירידה.
זה מביא אותנו להיום. קרנות מניות זהב קפצו ב-25% בשבעת החודשים הראשונים של 2,014, אבל היו להם תשואות עלובות בשלוש השנים שקדמו. ואכן, הן עשויות להיות אחד מכמה השקעות האלטרנטיביות ששוות כיום קנייה.
"מניות זהב הן כ -50% מהשווי האמיתי שלהן," מר ברנשטיין מציין. "אם לא היו לך מניות זהב, זה כנראה לא זמן רע להוסיף אותם." סקרן? מר ברנשטיין מציע לבדוק את תעודות סל Market Vectors זהב כורים (GDX) ומתכות יקרות ואנגארד וכריית קרן (VGPMX).האחרונה מחזיקה בתמהיל של מפיקי זהב וסחורות.
הערת המתרגם: נראה שההיכרות של הכותב עם השקעות אלטרנטיביות אינה עמוקה ויש במאמר אי דיוקים. אנחנו הבטחנו לתת לכם טווח רחב של דעות ועל כן בכל זאת החלטתי לתרגם ולהעלות את המאמר הזה.
קישור למאמר המקורי בוול סטריט ג'ורנל
תטא 1 הינה חברה פרטית בעלת רישיון ניהול תיקים ושיווק השקעות בהתאם לחוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, שיווק השקעות וניהול תיקי השקעות, התשנ"ה-1995, העוסקת בניהול תיקי השקעות, בשיווק השקעות (ולא בייעוץ השקעות) וכן בניהול השקעות של קרנות נאמנות בניהול מיטב דש קרנות נאמנות בע"מ ועל כן יש לה זיקה לקרנות נאמנות אלו. הכותבים ו/או לקוחותיהם מחזיקים בנכסים הנ"ל ויש להם עניין אישי בהן ועל כן קיים חשש לניגוד עניינים במישרין. העבודה נעשתה על בסיס "ניתוח טכני", כל אירוע מדיני, כלכלי או אחר עלול לגרום לכך שהתחזית לא תתקיים והיא עלולה שלא להתקיים גם ללא אירוע כלשהו. האמור אינו תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם ואינו מהווה הצעה לרכישת יחידות בקרנות נאמנות, המתבצעת על פי תשקיף הקרן והדיווחים שבתוקף. כל מי שפועל על סמך הכתוב עושה זאת על אחריותו בלבד. הנני מנהל תיקים בתטא 1 (רישיון מספר 4786). אני מצהיר בזאת שהדעות המובעות בעבודת אנליזה זו, משקפות נאמנה את דעותיי האישיות על ניירות הערך המסוקרים. בועז אילון, תטא 1 השקעות וניירות ערך בע"מ, עמק רפאים 7 ירושלים. טל' – 02-6251213


כתיבת תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*