Skip link

מי אתן חברות הפורקס

Facebook

מי אתן חברות הפורקס

 

מעוניין במינוף של 1:200?
מעוניין בקורס חינם?
מעוניין במשכורת חודשית?
מעוניין, במסחר ללא עמלות?

אלו רק חלק מהפרסומים המפתים שמפרסמים חברות הפורקס, האם יש אמת בפרסום, האם באמת ניתן לקבל קורס חינם, להגיע למינוף גבוה, לסחור ללא עמלות, וגם להרוויח משכורת חודשית?
על שתי השאלות הראשונות התשובה היא חיובית. אכן חברות הפורקס מעמידות לכל מי שרק ירצה בכך, קורס חינם ומינוף גבוה. אבל לסחור ללא עמלות ולקבל משכורת חודשית קצת קשה להגיע והאמת המרה היא שהעמלות הגלומות בעסקאות אינן זניחות ושכמעט כל המשקיעים מפסידים את כספם וכך דואגים לשכר החודשי של בעלי אתרי הפורקס אבל לעיתים רחוקות בלבד מצליחים להרוויח.

חברות הפורקס מציעים לנו לסחור על חוזים במט”ח כגון יורו/דולר,דולר/שקל ועוד, באינדקסים כגון הדאקס,מיניs&p  או הנאסד”ק, ובסחורות כגון נפט, גז, חיטה ואחרות. הן מסתמכות על הרגש האנושי בו לכל אחד יש אמונה שיש לו אינטואיציות טובות ושיש לו יכולת להשיג רווחים נאים. בחברות הפורקס, לא מדובר בחוזים הסטנדרטים הקיימים בבורסות בעולם, מדובר בחוזה שייצרה במיוחד עבורנו חברת הפורקס דרכה אנו סוחרים. חוזה זה אינו נסחר בבורסות העולם ,חברת הפורקס היא זו שקובעת את מחירו והיא זו שמספקת את ציטוטי החוזה שאינן בהכרח זהים לציטוט השוק. לעיתים מחיר החוזה אינו נגזרת של הקונים והמוכרים אלא נקבע עפ”י שיקולה של חברת הפורקס.

אחד מהכללים הידועים בבורסה הוא שהמסחר הוא משחק על סכום אפס, כלומר על כל אחד שמרוויח יש כנגדו אחד שהפסיד. חברות הפורקס מכירות את הסטטיסטיקה של הסוחרים ויודעות שכ-95% מהם מפסידים. חלקן נוקטות באסטרטגיה מתאימה ואינן פותחות את העסקה שהלקוח ביקש. ההנחה היא שאם המשקיע ירוויח, הם יאלצו לשלם לו מכספם אבל אם הוא יפסיד החברה היא זו שתרוויח וזה מה שקורה בדרך כלל.

טענות ותביעות כנגד חברות הפורקס אשר בעצם מעבירים קורס למשקיעים שמלמד אותם איך לסחור,כאשר האינטרס שלהם הוא שהם יפסידו.

החברות אינן כופות על האנשים לסחור אז מדוע בכלל יש בעיה? קיימות שתי בעיות עיקריות, הראשונה היא מצגת השווא של רווחים גדולים והכנסה שוטפת שאינה עולה בקנה מידה אחד עם מה שמתרחש במציאות. הבעיה  השנייה היא היציבות הכלכלית של חברות הפורקס, כל עוד הן מרוויחות אז הכל בסדר והן מושכות את רווחיהן, אבל אם הלקוח ירוויח הרבה, הן עלולות למצוא את עצמן במצב בו הן אינן יכולות לשלם ללקוח את מה שהרוויח.

באוגוסט 2009 החליטה הרשות לניירות ערך ובצדק לשים קץ לחגיגה של חברות הפורקס. הצעת החוק מדברת על כך שהרשות תיהפך לגורם המפקח על החברות, כדי לשמור על הכספים המופקדים של הלקוחות, לקבוע סטנדרטים לני”ע המוצעים למסחר, להבטיח שפרסום ושיווק הזירות אינו מטעה ולקבוע כללים להיקף המידע ולתוכן המידע שהחברות מספקות ללקוחות על המוצרים הנסחרים.

בית השקעות תטא 1 הינה חברה מנהלת תיקים העוסקת בשיווק השקעות (ולא בייעוץ השקעות) ויש לה זיקה לקרנות נאמנות ש”מיטב ניהול קרנות נאמנות (19988) בע”מ מנהלת”. הכותבים ו/או לקוחותיהם מחזיקים בנכסים הנ”ל ויש להם עניין אישי בהן ועל כן קיים חשש לניגוד עניינים במישרין. העבודה נעשתה על בסיס “ניתוח טכני”, כל אירוע מדיני, כלכלי או אחר עלול לגרום לכך שהתחזית לא תתקיים והיא עלולה שלא להתקיים גם ללא אירוע כלשהו. האמור אינו תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם וכל מי שפועל על סמך הכתוב עושה זאת על אחריותו בלבד.