Skip link

ניתוח טכני למניית פז נפט

Facebook

קונים או מוכרים בפז נפט?

מחיר אחרון:59040
רקע כללי
פז נפט היא קצת יותר מאשר תחנות הדלק וחנויות הנוחות של Yellow, נתחיל בסקירה קצרה על מוצרי החברה ומיד לאחר מכן נעבור לניתוח הטכני שלה. היום דיווחה החברה על גידול ברווחיות עקב גידול במרווחי הזיקוק. מרווח הזיקוק הוא ההפרש בין הנפט הגולמי לבין התוצר המוגמר הנמסר ללקוח ועליו בנויים רוב רווחי החברות בתחום.
פז נפט פועלת בשלושה מגזרים: מגזר קמעונאות ומסחר, מגזר תעשיות ושירותים ומגזר הזיקוק.
מגזר קמעונאות ומסחר כולל בתוכו שיווק מוצרי נפט ומוצרי מזון ונוחות בתחנות הדלק וה Yellow. בפועל מדובר בפריסה ארצית עם 275 תחנות דלק, 50 מתחמי פז סנטר ו 235 חנויות Yellow. שיווק והפצה של מוצרי נפט שונים ללקוחות פרטיים ומוסדיים, בין הלקוחות המוסדיים ניתן למנות את צהל, חברות תעופה והרשות הפלסטינית. פזומט מספקת שירותי תדלוק לניהול ציי רכב,  מערך התפעול והנדלן מאתר קרקעות לשם הקמת נקודות נוספות והשבחת נכסים קיימים.
מגזר תעשיות ושירותים מורכב ממספר חברות בנות, פזגז היא חברת הגז הגדולה בישראל, פז שמנים וכימיקלים המספקת שמנים, חומרי סיכה וחומרי גלם לתעשייה ולתחבורה, פזקר מפתחת ומייצרת חומרי בידוד ואיטום לתעשיית הבנייה, פז שירותי ונכסי תעופה מספקת שירותי תדלוק עבור מטוסים.
פז נכנסה למגזר הזיקוק לאחר שרכשה את בית הזיקוק באשדוד וכך הצליחה להיכנס לשוק תזקיקי הנפט וייצור החשמל אשר משמש גם לצרכי החברה וגם עבור לקוחות חיצוניים. פז מייבאת נפט גולמי אשר עובר זיקוק ונמכר בישראל ומשמש גם ליצוא.
ניתוח טכני
להלן גרף המניה ל 10 השנים האחרונות
paz
בגרף זה ניתן לראות את התנהגות המניה כאשר המגמה הראשית חיובית ומורכבת מנקודות שיא ושפל עולות, השיא בו הייתה המניה בשנת 2010 היא רמת ה- 60,000 נקודות משם המניה יצאה לתיקון משמעותי אשר הגיע לרמת 35,000 ברמת מחיר זו הגיעו  קונים רבים אשר החזירו את המניה כלפי מעלה ובמשך שנתיים וחצי המניה התנהלה ברצועה של 10% בין 50,000 ל 55,000.
בחצי השנה האחרונה המניה חוזרת שוב למחירי השיא משמעות הדבר היא שכל מי שקנה את המניה בשער דומה לזה של היום ונמצא בה כבר 5 שנים רק רוצה לצאת ולהחזיר את ההשקעה. המכירות של אותם מחזיקים צפויים להוות את ההתנגדות. מצד שני אם יותר קונים יקפצו על המניה אנו נראה את הפריצה של רמת ה- 60,000 כלפי מעלה עם תנודת מחיר משמעותית.
כרגע יש להיות עם יד על הדופק ולעקוב באופן יומיומי אחרי הביצועים. ניתן לפתוח פוזיציית לונג במנייה אחרי הפריצה, כאשר מחיר המניה יתייצב מעל 60,000 ניתן לקנות כך נהיה יותר בטוחים שלא מדובר בפריצת שווא.
אחרי הפריצה ניתן לקנות את המניה ולתת סטופ במקרה והיא יורדת חזרה אל מתחת לתמיכה, במקרה כזה יש לחתוך הפסד ולצאת מהטרייד. יעד הרווח הוא 70,000 בתוך כ- 4 חודשים מהפריצה.
בהצלחה!
תטא 1 הינה חברה פרטית בעלת רישיון ניהול תיקים ושיווק השקעות בהתאם לחוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, שיווק השקעות וניהול תיקי השקעות, התשנ”ה-1995, העוסקת בניהול תיקי השקעות, בשיווק השקעות (ולא בייעוץ השקעות) וכן בניהול השקעות של קרנות נאמנות בניהול מיטב דש קרנות נאמנות בע”מ, ועל כן יש לה זיקה לקרנות נאמנות אלו. הכותבים ו/או לקוחותיהם מחזיקים בנכסים הנ”ל ויש להם עניין אישי או אחר עלול לגרום לכך שהתחזית לא תתקיים והיא עלולה שלא להתקיים גם ללא אירוע כלשהו. האמור אינו תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם ואינו מהווה הצעה לרכישת יחידות בקרנות נאמנות, המתבצעת על פי תשקיף הקרן והדיווחים שבתוקף. כל מי שפועל על סמך הכתוב עושה זאת על אחריותו בלבד. הנני מנהל תיקים בתטא 1 (רישיון מספר 11937). אני מצהיר בזאת שהדעות המובעות בעבודת אנליזה זו, משקפות נאמנה את דעותיי האישיות על ניירות הערך המסוקרים. סהר דמארי, תטא 1 השקעות וניירות ערך בע”מ, עמק רפאים 7 ירושלים. טל’ — 02-6251213