Skip link

ניתוח טכני למניית Clean Harbors

Facebook

ניתוח טכני למניית קלין הרבור Clean Harbors סימבול –  CLH

מחיר אחרון: 49.7$
רקע על החברה
קלין הרבור בע”מ מספקת שירותי סביבה, אנרגיה ותעשייה בארה”ב, קנדה ופורטו ריקו במזגר ניהול הפסולת ונסחרת בבורסת ניו יורק.
החברה מורכבת משישה מגזרים:
מגזר השירותים הטכניים – מספק שירותי טיפול בחומרים מסוכנים הכוללים איסוף, אריזה, שינוע, טיפול וסילוק של חומרים מסוכנים וחומרים לא מסוכנים, הטמנה, שפכים, ומתקני טיפול אחרים.
 מגזר זיקוק ומחזור שמנים – מבצע ערבוב של שמני סיכה ואף ממחזר שמנים לשם מכירה ללקוחות צד שלישי.
מגזר סביבתי – מגזר זה מציע שירותים סביבתיים, כגון חלקי ניקיון, שירותי איסוף פסולת במכולות, איסוף שמן משומש, שירותי ואקום ועוד.
מגזר שירותי התעשייה – ביצוע ניקוי כימי, ניקוי בלחץ גבוה, עיבוד חומרים ושירות אחסון תעשייתיים לבתי זיקוק, מפעלים כימיים,  מתקני  נפט, מפעלי נייר מתקנים תעשייתיים אחרים. מגזר זה מספק גם מיכלי ניקוי, טיהור, תיקון ושירותי ניקוי לשפכים.
במגזר האנרגיה המשרתים חיפושי נפט וגז והפקה, ייצור חשמל, מספק  אף מוצרים נוזליים לרדיאטור, וחלקי דיסקיות שירותי מחזור ממסים.
 מגזר שירותי הלינה מספק לשכות ומתקני אירוח עבודה מרחוק, כולל לקוח לשכות פתוחות, מחנות מפעיל, ומחנות במערב קנדה. מגזר זה גם מייצר יחידות מודולריות.
החברה מפעילה 450 מוקדים שונים לאספקת השירותים המצוינים לעיל עבור גופים ממשלתיים ופרטיים וחברות מסחריות בגדלים שונים, מעסיקה 12,900 עובדים במשרה מלאה ובעלת שווי של 2.86 מיליארד דולר ובסיסה בנורוול, מסצ’וסטס.
.
גרף המניה ל 16 השנים האחרונות
משפל של 20 דולר למניה אחרי המשבר של 2008 הגיעו השנים הטובות ותוך פחות משלוש שנים המניה טיפסה לשיא כל הזמניםן ברמת 70$ המגלם מהלך עליות חד ותשואה של כ- 250%.
במשך 4 השנים שמגיעות לאחר מכן המניה יורדת מספר פעמים ונתמכת ברמת מחיר של 46.8 שם מחכים הקונים אשר אוספים את המניה והיא חוזרת לעלות. אך העליות בשנים האחרונות בכל פעם מחדש מצליחות פחות ודבר זה יוצר מבנה של משולש יורד עם תמיכה ברמה המדוברת.
קונים רבים פונים לבנק בבקשת הלוואה על מנת להבטיח את מקומם בקניית המנייה.
גרף המניה ל 5 השנים האחרונות
בטווח זה ניתן להבחין בשבירה של התמיכה כלפי מטה, בסוף שנת 2014 השבירה הביאה לירידה קטנה שנעצרה ברמת 45 דולר ולאחריו מהלך עולה שהביא את המניה קרוב ל 60. אך השבירה השנייה של התמיכה הובילה לירידות חדות והגעה לשפל של 37 דולר בפברואר השנה.
 האפשרויות במניה:
ניתן לחכות לעליית המחיר מעל 50 ורק אז לקנות כאשר מימוש הרווח  ברמת מחיר של 58 המגלם תשואה של כ- 16% בתוך כשלושה חודשים, במקרה והמחיר יורד מ-50 יש למכור ולצאת מפוזיציה.
מאידך אם המחיר לא עולה מעל 50 ומתחיל לרדת זה הזמן לממש עבור מי שמחזיק במניה כי הירידה הבאה כנראה תוביל לשפל נמוך מרמת 37 דולר שהתקבל בירידות האחרונות.
בהצלחה!
תטא 1 הינה חברה פרטית בעלת רישיון ניהול תיקים ושיווק השקעות בהתאם לחוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, שיווק השקעות וניהול תיקי השקעות, התשנ”ה-1995, העוסקת בניהול תיקי השקעות, בשיווק השקעות (ולא בייעוץ השקעות) וכן בניהול השקעות של קרנות נאמנות בניהול מיטב דש קרנות נאמנות בע”מ, ועל כן יש לה זיקה לקרנות נאמנות אלו. הכותבים ו/או לקוחותיהם מחזיקים בנכסים הנ”ל ויש להם עניין אישי או אחר עלול לגרום לכך שהתחזית לא תתקיים והיא עלולה שלא להתקיים גם ללא אירוע כלשהו. האמור אינו תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם ואינו מהווה הצעה לרכישת יחידות בקרנות נאמנות, המתבצעת על פי תשקיף הקרן והדיווחים שבתוקף. כל מי שפועל על סמך הכתוב עושה זאת על אחריותו בלבד. הנני מנהל תיקים בתטא 1 (רישיון מספר 11937). אני מצהיר בזאת שהדעות המובעות בעבודת אנליזה זו, משקפות נאמנה את דעותיי האישיות על ניירות הערך המסוקרים. סהר דמארי, תטא 1 השקעות וניירות ערך בע”מ, עמק רפאים 7 ירושלים. טל’ — 02-6251213