Skip link

תחזית של תטא ל-14 לינואר 2012

Facebook

תחזית של תטא ל-14 לינואר 2012

בועז אילון

 

מדד הנאסדק הוא המדד החזק ביותר מבין המדדים המובילים בעולם והוא הראשון שאמור לשבור את השיא של 10 השנים האחרונות כדי לתת את האישור לכך ששוקי המניות חוזרים לעלות.

 

נאסדק, מחיר אחרון:  2711
מדד הנאסדק הוא המדד החזק ביותר מבין המדדים המובילים בעולם והוא הראשון שאמור לשבור את השיא של 10 השנים האחרונות כדי לתת את האישור לכך ששוקי המניות חוזרים לעלות. השיא של 10 שנים בנאסדק הוא 2875 ועלייה של 6% בלבד תספיק לשבירת השיא. כתבתי בעבר שאם נמצאים מעל ל-2600 בנאסדק אסור להיות שליליים.
אולי זה לא נשמע הגיוני ששוק המניות עולה כשיש כל כך הרבה צרות וסכנות אבל הניסיון לימד אותי שזה לא כל כך רלוונטי מה אנחנו חושבים והרבה יותר רלוונטי מה השוק חושב. צריך תמיד להקשיב לשוק ולמה שקורה בפועל במקום להחזיק מהדעה האישית שלנו ולמה שצריך לקרות, לדעתנו. הדבר דומה לילד הבריון והמגודל של הכיתה כשאנחנו קטנים וחלשים. אם נילחם בו, נחטוף הרבה מכות ונסבול הרבה כאב. כדי להצליח, אנחנו צריכים להתחבר איתו, וללכת אחריו לאן שהוא הולך. לכן חשוב כל כך לעקוב אחר המגמה.
על פי קו המגמה העולה, ירידה אפשרית צפויה להיעצר ב-2650 נקודות. יש להיזהר קרוב לרמת השיא כי אם השוק שלילי, עלול להתפתח גל יורד ולא שבירת שיא חדש. גם ירידה אל מתחת ל-2600 לא אמורה להתרחש אבל אם כן היא תגרום לנו להיות זהירים הרבה יותר באחזקת פוזיציית קנייה. שימו לב איך הניתוח הטכני נותן תועלת גבוהה הרבה יותר בקבלת החלטות מאשר בחיזוי.

נאסדק

 

 

מעוף, מחיר אחרון: 1128.55
המעוף מתנהל ללא כיוון והוא קרוב להתנגדות ברמת ה-1130. בחודש האחרון אנחנו רואים נטייה לעליות אבל זו אינה מגמת עלייה מובהקת ואנחנו בעצם נמצאים ביציבות. בטווח הקצר הסיכויים נוטים מטה, רק בגלל העובדה שאנחנו קרובים לקו ההתנגדות העליון. כל עוד אין פריצה של רצועת המסחר בתחום 1130-1000, המעוף לא אמור לעשות תנודה חדה אבל כאשר נצא מתחום הרצועה, למעלה או למטה, קיים סיכוי טוב שנראה תנועת מחיר חדה בכיוון הפריצה.

מעוף

 

 

דאו ג’ונס, מחיר אחרון: 12422
כמו שאר מדדי המניות בארצות הברית גם הדאו ג’ונס מפגין עוצמה והוא רחוק ב-4% בלבד מהשיא ב-12900. למרות שהוא קרוב יותר לשיא, הוא אמור לפרוץ רק אחרי הנאסדק כי הוא מדד תנודתי הרבה פחות. פריצת השיא תהווה אישור שהמשבר מאחורינו לטווח הנראה לעין. ייתכן שהבעיות הקיימות יפילו את השווקים אבל עד אז ייתכן ונראה שנתיים של עליות.
תיקון אפשרי צפוי להיעצר ברמת ה-12200.

דאו ג'ונס
בהצלחה מצוות תטא!

 

תטא 1 הינה חברה פרטית בעלת רישיון ניהול תיקים ושיווק השקעות בהתאם לחוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, שיווק השקעות וניהול תיקי השקעות, התשנ”ה-1995, העוסקת בניהול תיקי השקעות, בשיווק השקעות (ולא בייעוץ השקעות) וכן בניהול השקעות של קרנות נאמנות בניהול מיטב ניהול קרנות נאמנות (1982) בע”מ, ועל כן יש לה זיקה לקרנות נאמנות אלו. הכותבים ו/או לקוחותיהם מחזיקים בנכסים הנ”ל ויש להם עניין אישי בהן ועל כן קיים חשש לניגוד עניינים במישרין. העבודה נעשתה על בסיס “ניתוח טכני”, כל אירוע מדיני, כלכלי או אחר עלול לגרום לכך שהתחזית לא תתקיים והיא עלולה שלא להתקיים גם ללא אירוע כלשהו. האמור אינו תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם ואינו מהווה הצעה לרכישת יחידות בקרנות נאמנות, המתבצעת על פי תשקיף הקרן והדיווחים שבתוקף. כל מי שפועל על סמך הכתוב עושה זאת על אחריותו בלבד. הנני מנהל תיקים בתטא 1 (רישיון מספר 4786). אני מצהיר בזאת שהדעות המובעות בעבודת אנליזה זו, משקפות נאמנה את דעותיי האישיות על ניירות הערך המסוקרים. בועז אילון, תטא 1 השקעות וניירות ערך בע”מ, עמק רפאים 7 ירושלים. טל’ – 02-6251213