Skip link

תחזית של תטא ל- 16 במרץ 2014

Facebook

תחזית של תטא ל- 16 במרץ  2014

בועז אילון

מניית אמריקן אקספרס (סימבול AXP), מחיר אחרון

 90.17$

חברת אמריקן אקספרס, ביחד עם החברות הבנות שלה, מספקות כרטיסי תשלום בטעינה ובאשראי ושירותים הקשורים לנסיעות לצרכנים ולעסקים ברחבי העולם. החברה פועלת באמצעות ארבעה חטיבות:  שירותי כרטיסים בארה”ב, שירותי כרטיסים בינלאומיים, שירותים מסחריים גלובליים, שירותים לרשתות גלובליות ומסחר גלובלי. בתיק המוצרים שלה ניתן למצוא את כרטיסי האשראי וכרטיסי תשלום, מוצרי ניהול הוצאות ושירותים, שירותי נסיעות עסקיות ופרטיות, אחסנת מוצרים ששולמו מראש, ניהול וניתוח רכישות לסוחרים, כמו גם נקודת מכירה, שיווק, מוצרי מידע ושירותים עבור סוחרים. שירותים בתשלום הכוללים שירותי מניעת הונאה ועיצוב נאמנות ותועלת לקוחות. החברה מוכרת את מוצריה ושירותיה לצרכנים, עסקים קטנים, חברות בינוניות וחברות גדולות באמצעות דיוור ישיר, יישומים מקוונים ויישומים און ליין, מכירות בתוך הבתים וכוח מכירות צד שלישי, וצוות תגובה ישירה לפרסום. לאמריקן אקספרס יש שותפות אסטרטגית עם חברת מטצ’ מוברס העולמית החברה נוסדה בשנת 1850ובסיסה בניו יורק , ניו יורק.
אמריקן אקספרס נסחרת במדד הדאו ג’ונס הכולל 30 מניות ענק כגון בנק אוף אמריקה, קוקה קולה, מרק, קאטרפילר, מקדונלדס, וולט דיסני, אקסון מובייל, IBM ואחרות.

להלן גרף מניית אמריקן אקספרס  ל-14 השנים האחרונות

1

המגמה ארוכת הטווח מאוד חיובית ואמריקן אקספרס נמצאת בשיא כל הזמנים. ההפרעה היחידה למגמה ארוכת הטווח היא נפילה של 83% בשנת 2008 תוך שבירת שפל נמוך יותר במגמה הארוכה אבל בסך הכול התמונה ארוכת הטווח מאוד חיובית.

להלן גרף מניית אמריקן אקספרס  ל-3 השנים האחרונות

2

בטווח הקצר יותר ניתן לראות סימני חולשה המצביעים על סבירות גבוהה לירידת מחיר בטווח הקצר. קיימת סטייה שלילית ב-MACD גם בגרף השבועי וגם ביומי וביחד עם קרבה לקו המגמה ארוך הטווח העליון, מגדילים את הסיכויים לירידת מחיר עד לאזור התמיכה וקו המגמה העולה התחתון בערך ב-83$-85$. ירידה זו אמורה להתרחש בחודש הקרוב. מבנה המחיר וקווי המגמה הברורים מאפשרים תכנון מסחר בצורה יעילה. נמתין לירידת מחיר עד 83$ כי זו הרמה בה היחס שבין לסיכוי לסיכון הוא הגבוה ביותר שכן במגמה עולה המחיר צפוי להיעצר שם ולחזור לעלות.
ירידת מחיר אל מתחת ל-83$ ליותר מיומיים תחייב אותנו לחתוך הפסד במצב של חזרה למסלול עלייה יעד המחיר הוא 100$ עד סוף 2014. אם המדדים העיקריים בארצות הברית יצביעו בחדשים הקרובים על התחלת ירידות, יש לצאת מהקנייה גם אם לא הגענו ליעד המחיר.

ת”א 25, מחיר אחרון: 1,373.28

פער הארביטר’ג עומד על פלוס של 0.2% וזה מרמז על עליות קלות בפתיחה בערך ל-1375 נקודות. המדד הגלום (המדד כפי שהוא מחושב במחירי האופציות) סגר בשתיים וחצי נקודות אחת נמוך יותר 1370.72.

3

למרות חולשתו הברורה של מדד ת”א 25 ביחס למדדים אחרים המבנה שלו עדין חיובי ומשנפרצה רמת ה-1350, יש לצפות לשבירת השיא של 1,380. רמת ה-1350 משמשת תמיכה וכל ירידת מחיר צפויה להיעצר שם.
על פי קצב העלייה של ת”א 25 כפי שהוא נמדד אחרי התיקון, יעד המחיר הוא 1420 עד סוף אפריל 2014 אבל יש לזכור שאנחנו קרובים לסיום העליות במגמה ארוכת הטווח, להישאר ערניים ולהדק את ניהול הסיכונים.

מדד הנאסדק 100, מחיר אחרון: 3,627.87

4

יש קצת שינוי בהתנהגות חלק מהמדדים בעולם. עליות המחיר של חודש פברואר הביאו את מדדי הנאסדק וה-500S&P לשיאים חדשים אבל הדאו ג’ונס והדקס לא שברו שיאים חדשים. למרות שזו יכולה להיות הפרעה בלבד והמאזן עדין חיובי להמשך עלייה, יש להגביר את הערנות והזהירות. התמיכה הקרובה של הנאסדק נמצאת ברמת ה-3,600 וייתכן שירידת המחיר תיעצר שם. תמיכה חזקה יותר נמצאת ב-3,400 כך שירידת מחיר לרמה הזו תספק נקודת כניסה אידיאלית לקנייה.
למרות האופטימיות ועצמת הנאסדק 100, בטווח הקצר יש יותר סיכוי לירידה. יעד המחיר הוא 1400 בחודש מרץ לפני חידוש העלייה.
סימני האזהרה העיקריים להתחלת ירידה יהיו כאשר הנאסדק או סביר יותר שיהיה זה מדד אחר, לא יצליח לפרוץ שיא גבוה יותר אבל כן ישבור שפל נמוך יותר במגמה ארוכת הטווח. בינתיים מבין המדדים החשובים רק מדד הדקס שבר את השפל ברמת ה-9,000 שנוצר בדצמבר 2013.
להלן גרף מדד הדקס
ירידת מחיר הנאסדק 100 אל מתחת לתמיכה בשער 3,400 תאותת על תיקון חד העומד להתרחש, אך עדיין לא תהיה אישור לשינוי המגמה בטווח ארוך מבחינת נקודות שיא ושפל. על כן המחזוריות וחולשה במדדים אחרים צריכים לתת את הסימן לשינוי מגמה לירידות

5

בהצלחה.

תטא 1 הינה חברה פרטית בעלת רישיון ניהול תיקים ושיווק השקעות בהתאם לחוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, שיווק השקעות וניהול תיקי השקעות, התשנ”ה-1995, העוסקת בניהול תיקי השקעות, בשיווק השקעות (ולא בייעוץ השקעות) וכן בניהול השקעות של קרנות נאמנות בניהול מיטב דש קרנות נאמנות בע”מ (עד 16.06.13 היה שם מנהל הקרן מיטב ניהול קרנות נאמנות (1982) בע”מ), ועל כן יש לה זיקה לקרנות נאמנות אלו. הכותבים ו/או לקוחותיהם מחזיקים בנכסים הנ”ל ויש להם עניין אישי בהן ועל כן קיים חשש לניגוד עניינים במישרין. העבודה נעשתה על בסיס “ניתוח טכני”, כל אירוע מדיני, כלכלי או אחר עלול לגרום לכך שהתחזית לא תתקיים והיא עלולה שלא להתקיים גם ללא אירוע כלשהו. האמור אינו תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם ואינו מהווה הצעה לרכישת יחידות בקרנות נאמנות, המתבצעת על פי תשקיף הקרן והדיווחים שבתוקף. כל מי שפועל על סמך הכתוב עושה זאת על אחריותו בלבד. הנני מנהל תיקים בתטא 1 (רישיון מספר 4786). אני מצהיר בזאת שהדעות המובעות בעבודת אנליזה זו, משקפות נאמנה את דעותיי האישיות על ניירות הערך המסוקרים. בועז אילון, תטא 1 השקעות וניירות ערך בע”מ, עמק רפאים 7 ירושלים. טל’ – 02-6251213