Skip link

תחזית של תטא ל- 23 במרץ 2014

Facebook

תחזית של תטא ל- 23 במרץ  2014

בועז אילון

ת”א 25, מחיר אחרון: 1,383.16

פער הארביטר’ג עומד על מינוס של 0.73%- וזה מרמז על עליות בפתיחה וירידה בערך ל-1380 נקודות. המדד הגלום (המדד כפי שהוא מחושב במחירי האופציות) סגר נקודה וחצי גבוה יותר מהשוק ברמה של 1384.70.

1

השבוע היו ירידות מחיר במדדי חול אבל בארץ נפרץ שיא כל הזמנים במדד ת”א 25. למרות השבוע, חולשתו של המדד המוביל בתל אביב ברורה מאוד ביחס למדדים אחרים בחו”ל.
המצאות בשיא היא חיובית מאוד מבחינה טכנית אבל למרות זאת יש לי הרגשה שזהו הגל העולה האחרון שמטרתו להחזיר לשוק כמה שיותר כסף טיפש לפני הנפילה.  הרגשה זו אינה משפיעה על ההחלטות שלי שכן אני מבין שרגשות מפריעות לקבלת החלטות. הפעילות של תטא היא על פי תכניות מסחר ולא על פי רגשות או הרגשות.

להלן הגרף התוך יומי של מדד ת”א 25 הגלום

הגל העולה האחרון נמשך מה-4 בפברואר וכפי שניתן לראות בגרף התוך יומי הוא מתנהל בקווי מגמה ברורים. ירידת המחיר מתחת ל-1380 ליותר מיום אחד תצביע על סבירות גבוהה ליציאה לתיקון עד 1350 נקודות. אבל אם המחיר לא ירד מתחת ל-1380 ליותר מיום, המשך העלייה צפוי להביא את מדד ת”א 25 ל-1420 עד סוף אפריל 2014.

מניית היולט פקאר(סימבול HP), מחיר אחרון 31.95$

חברת היולט פקאר(Hewlett-Packard), יחד עם החברות הבנות שלה, מספקת מוצרים, טכנולוגיות, תוכנות, פתרונות ושירותים לצרכנים פרטיים, עסקים קטנים ובינוניים(SMB) וארגונים גדולים הכוללים לקוחות בממשלה, במערכת הבריאות ובמגזר החינוך ברחבי העולם. מגזר המערכות לפרטיים שלה מציע מסחר במחשבים אישיים, מחשבים ביתיים, תחנות עבודה, טבלטים, נקודות מכירה קמעוניות, מחשבונים ושאר אביזרים נלווים, תוכנות, תמיכה ושירותים ללקוחות מסחריים ופרטיים. מגזר ההדפסה של החברה מציע חומרה למדפסות אישיות ומסחריות, חומרים למדפסות, תוכנה ושירותים מקוונים, מכשירי סריקה כמו גם מערכות הזרקת דיו ופתרונות הדפסה, לייזר ג’ט, פתרונות יזומים וגרפיים. מגזר קבוצת הייזום מספק שרתים סטנדרטיים לתעשייה, מערכות עסקיות קריטיות; פתרונות אחסון מסורתיים ומשולבים; מוצרי רשת הכוללים בקרים/מתגים, נתבים ונקודות גישה לרשת LAN אלחוטיות, ייעוץ ושירותי תמיכה טכנולוגיים ממוקדות ניידות ונתונים. מגזר השירותים ארגוניים של החברה מציע ייעוץ טכנולוגי, מיקור חוץ ושירותי תמיכה לתשתיות, יישומים ותחומים של תהליכים עסקיים ודומיינים, מגזר התוכנה שלה מספק פתרונות ארגוניים לניהול מידע , כגון ניתוח נתונים, ניהול מידע, ושיווק דיגיטלי לנתונים מובנים או לא מובנים. תוכנה לניהול ופתרונות לניהול מודיעין ואבטחה ומערכות להערכת סיכון כגון רישיונות וחוזה שירות תוכנה כולל. מגזר השירותים הפיננסיים של HP מציע ליסינג ומימון של תכניות שירות ושירותי התאוששות ללקוחות ארגוניים, כמו גם שירותים פיננסיים מתמחים לעסקים קטנים ובינוניים וגופים חינוכיים וממשלתיים. החברה נוסדה בשנת 1939ובסיסה בפאלו אלטו , קליפורניה
היולט פקאר נסחרת במדד הדאו ג’ונס הכולל 30 מניות ענק כגון בנק אוף אמריקה, קוקה קולה, מרק, קאטרפילר, מקדונלדס, אקסון מובייל, וולט דיסני, IBM ואחרות.

להלן גרף מניית HP   ל-14 השנים האחרונות

3

המגמה ארוכת הטווח שלילית. במשבר ההי טק ירד מחירה של  HPמ-55$ עד לשפל של 9$, כאשר עלה בחזרה המחיר עד 2007 הוא לא הגיע לרמה גבוהה יותר מזו של שנת 2000 הירידה בשנת 2008 בשיעור של כ-50% אמנם לא שברה שפל נמוך יותר מזה של 2002 ובעלייה של שנת 2009 אכן הגיע המחיר עד 50$ עם שבירת שיא גבוה יותר אבל הסימן השלילי הגדול הוא ירידת המחיר ב-2011 ו-2012 כאשר מחירה של היולט פקאר הגיע עד 11$, כמעט לשפל של 2002.

להלן גרף מניית HP ל-4 השנים האחרונות

4

התנהגות המניה היא שלילית ולכן גם העלייה המטאורית של פי 3 במחיר מרמת השפל של11$ ועד למחיר היום היא תיקון בלבד לפני המשך ירידה. אם נבחן את התנהגות הגרף נראה כי קיימת נקודת התנגדות משמעותית ברמת ה-35$, עליית מחיר עד לרמה הזו תשלים גם תיקון פיבונאצ’י של 62% ולכן זהו המחיר המרבי ש-HP יכולה להגיע אליו בגל העולה לפני חזרה למסלול היורד.
יעד המחיר הוא 10$ עד סוף 2015. ברמת ה-27$ קיימת תמיכה משמעותית ועל כן צפויה ירידת המחיר לעצור ברמת זו לתקופה מסוימת של כמה חדשים לפני חידוש הירידה.

מדד הנאסדק 100, מחיר אחרון: 3,653

5

מדד הנאסדק ירד מעט השבוע. מדד הדאו ג’ונס לא שבר שיא חדש עדין ויש סיכוי טוב שגם בו יישברו שיאים. לעומת ארצות הברית, הדקס בגרמניה לא שבר שיאים חדשים וניתן להבחין בשני נקודות שפל ושתי נקודות שיא יורדות שעשויות להצביע על תחילת ההיפוך. השבוע נוציא תחזית מצולמת על הדקס אז אתם מוזמנים לעקוב.
למרות האופטימיות ועצמת הנאסדק 100, בטווח הקצר צפוי התיקון להמשיך. יעד המחיר הוא 3,600 בחודש מרץ לפני חידוש העלייה.
סימני האזהרה העיקריים להתחלת ירידה יהיו כאשר הנאסדק או סביר יותר שיהיה זה מדד אחר, לא יצליח לפרוץ שיא גבוה יותר אבל כן ישבור שפל נמוך יותר במגמה ארוכת הטווח, ירידה מתחת התמיכה בשער 3390 תאותת על תיקון חד העומד להתרחש, אך עדיין לא תהיה אישור לשינוי המגמה בטווח ארוך מבחינת נקודות שיא ושפל ועל כן המחזוריות וחולשה במדדים אחרים צריכים לתת את הסימן לשינוי מגמה לירידות.
בהצלחה.

תטא 1 הינה חברה פרטית בעלת רישיון ניהול תיקים ושיווק השקעות בהתאם לחוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, שיווק השקעות וניהול תיקי השקעות, התשנ”ה-1995, העוסקת בניהול תיקי השקעות, בשיווק השקעות (ולא בייעוץ השקעות) וכן בניהול השקעות של קרנות נאמנות בניהול מיטב דש קרנות נאמנות בע”מ (עד 16.06.13 היה שם מנהל הקרן מיטב ניהול קרנות נאמנות (1982) בע”מ), ועל כן יש לה זיקה לקרנות נאמנות אלו. הכותבים ו/או לקוחותיהם מחזיקים בנכסים הנ”ל ויש להם עניין אישי בהן ועל כן קיים חשש לניגוד עניינים במישרין. העבודה נעשתה על בסיס “ניתוח טכני”, כל אירוע מדיני, כלכלי או אחר עלול לגרום לכך שהתחזית לא תתקיים והיא עלולה שלא להתקיים גם ללא אירוע כלשהו. האמור אינו תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם ואינו מהווה הצעה לרכישת יחידות בקרנות נאמנות, המתבצעת על פי תשקיף הקרן והדיווחים שבתוקף. כל מי שפועל על סמך הכתוב עושה זאת על אחריותו בלבד. הנני מנהל תיקים בתטא 1 (רישיון מספר 4786). אני מצהיר בזאת שהדעות המובעות בעבודת אנליזה זו, משקפות נאמנה את דעותיי האישיות על ניירות הערך המסוקרים. בועז אילון, תטא 1 השקעות וניירות ערך בע”מ, עמק רפאים 7 ירושלים. טל’ – 02-6251213