Skip link

תחזית של תטא ל- 30 במרץ 2014

Facebook

תחזית של תטא ל- 30 במרץ  2014
בועז אילון


מניית אלקואה (סימבול AA), מחיר אחרון 12.48$

חברת אלקואה בע”מ מייצרת ומשווקת מוצרי אלומיניום בסיסיים, אלומיניום מורכב ואלומינה (תחמוצת האלומיניוםAl2O3-   ). החברה פועלת בארבעה מגזרים : אלומינה, מתכות עיקריות, עירגול מוצרים גלובלי ,ומוצרים ופתרונות מהונדסים. מגזר האלומינה עוסק בכרייה של בוקסיט, אשר משולב בתהליך הייצור לתוך אלומינה(אלומינה משמשת לייצור אפודי מגן). מגזר המתכות העיקריים מייצר אלומיניום. מגזר מוצרי הערגול הגלובלי מייצר ומוכר צלחת אלומיניום, גיליונות ונייר אלומיניום(ניר כסף). מגזר הנדסת מוצרים ופתרונות מייצר ומוכר טיטניום, אלומיניום, יציקות, השקעת סגסוגת, מחברים, גלגלי אלומיניום, מערכות מבניות משולבות מאלומיניום, אקסטרוזיה(שיחול האלומיניום) אדריכלית, חישולים ופרופילי סגסוגת קשים . מוצריה נמצאים בשימוש לייצור מטוסים, כלי רכב, תחבורה מסחרית,  אריזה, בנייה והקמה, מוצרי הגנה, אלקטרוניקה צרכנית ויישומים תעשייתיים לנפט וגז. לחברה יש פעילות בעיקר בארצות הברית, אוסטרליה, ספרד, ברזיל, צרפת, רוסיה, הונגריה, הולנד, נורבגיה, בריטניה, סין, גרמניה, ואיטליה. אלקואה בע”מ נוסדה בשנת 1888 ובסיסה בניו יורק, ניו יורק.
אלקואה נסחרת במדד הדאו ג’ונס הכולל 30 מניות ענק כגון בנק אוף אמריקה, קוקה קולה, מרק, קאטרפילר, מקדונלדס, אקסון מובייל, IBM ואחרות.
להלן גרף מניית אלקואה  ל-14 השנים האחרונות

1

המגמה ארוכת הטווח אינה חיובית ונראה כי אלקואה נמצאת בדעיכה. מהשיא של 42.5$ ביולי 2007 ירדה המנייה לשפל של 5$ במרץ 2009. ההתאוששות מאז היא מינורית ועלייה לרמת ה-12$ נחשבת לעלובה מאוד ביחס לעוצמת השוק בארצות הברית.
להלן גרף מניית אלקואה ל-3 השנים האחרונות

2

למרות עליית מחיר של כ-60% מהשפל של ספטמבר 2013 אנו עומדים בפני סיום התיקון וחזרה לגל יורד. המחיר המרבי שאלקואה יכולה להגיע אליו הוא 14$ אבל לעלייה על למחיר הזה סיכויים נמוכים מאוד וסביר יותר שנראה כבר בקרוב מאוד ירידות מחיר.
יעד המחיר הוא 3$ עד סוף 2015.

ת”א 25, מחיר אחרון: 1,397.77

3

פער הארביטר’ג עומד על פלוס של 0.08% וזה אינו מרמז על שינוי משמעותי בפתיחה. המדד הגלום (המדד כפי שהוא מחושב במחירי האופציות) סגר קצת פחות מנקודה אחת נמוך יותר 1397.09.

למרות חולשתו הברורה של מדד ת”א 25 ביחס למדדים אחרים בעולם אשר הניבו תשואה עודפת בשנים האחרונות, המבנה של המדד חיובי. בשבוע האחרון, המדד ניסה לפרוץ את רמת ה-1400 נקודות שמהווה התנגדות טבעית ולכן ניתן היה לצפות דשדוש ברמות מחירים אלו. ככל הנראה זה  רק עניין של זמן עד שהמדד יפרוץ רמה זו וימשיך לעלות ולקבוע שיאים חדשים. נקודה נוספת המעידה על החוזקה במדד היא תגובת השוק למתרחש בעולם. בעוד שהמדדים בחו”ל הפגינו השבוע חולשה, מדד המעוף המשיך לטפס והתיקונים בו היו מינוריים. דבר זה מעיד על העוצמה הטמונה בו ועל התנודה החזקה הצפויה להתרחש בעתיד הקרוב.
על פי קצב העלייה של ת”א 25 כפי שהוא נמדד אחרי התיקון, יעד המחיר הוא 1440 עד סוף אפריל 2014.

מדד הנאסדק 100, מחיר אחרון: 3,571.48

4

מדד הנאסדק נסגר השבוע בירידות. המדד נע ברצועה בה נקודות השיא והשפל מסודרות בקצב עולה. נראה כי בזמן האחרון המדדים בעולם תנודתיים יותר מבעבר. תנודתיות זו נובעת מרמות השיא בהם השווקים מצויים. המגמה הראשית היא חיובית וסביר להניח כי נראה בתקופה הקרובה שיאים חדשים בעוד התנודתיות צפויה להימשך.

סימני האזהרה העיקריים לתחילת ירידה יהיו כאשר הנאסדק או סביר יותר שיהיה זה מדד אחר, לא ישבור שיא גבוה יותר ונקודת השפל אשר תיקבע בו תהיה נמוכה מהשפל הקודם. למרות הירידות בשבוע האחרון לא צפויה ירידה מתחת לרמת 3520 אשר מהווה נקודת תמיכה, חיזוק נוסף לעצירה של הירידות ברמה זו היא הימצאות המדד התחתית הרצועה העולה.

היעד הוא רמת 3750 בסוף אפריל 2014.

בהצלחה!

תטא 1 הינה חברה פרטית בעלת רישיון ניהול תיקים ושיווק השקעות בהתאם לחוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, שיווק השקעות וניהול תיקי השקעות, התשנ”ה-1995, העוסקת בניהול תיקי השקעות, בשיווק השקעות (ולא בייעוץ השקעות) וכן בניהול השקעות של קרנות נאמנות בניהול מיטב דש קרנות נאמנות בע”מ (עד 16.06.13 היה שם מנהל הקרן מיטב ניהול קרנות נאמנות (1982) בע”מ), ועל כן יש לה זיקה לקרנות נאמנות אלו. הכותבים ו/או לקוחותיהם מחזיקים בנכסים הנ”ל ויש להם עניין אישי בהן ועל כן קיים חשש לניגוד עניינים במישרין. העבודה נעשתה על בסיס “ניתוח טכני”, כל אירוע מדיני, כלכלי או אחר עלול לגרום לכך שהתחזית לא תתקיים והיא עלולה שלא להתקיים גם ללא אירוע כלשהו. האמור אינו תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם ואינו מהווה הצעה לרכישת יחידות בקרנות נאמנות, המתבצעת על פי תשקיף הקרן והדיווחים שבתוקף. כל מי שפועל על סמך הכתוב עושה זאת על אחריותו בלבד. הנני מנהל תיקים בתטא 1 (רישיון מספר 4786). אני מצהיר בזאת שהדעות המובעות בעבודת אנליזה זו, משקפות נאמנה את דעותיי האישיות על ניירות הערך המסוקרים. בועז אילון, תטא 1 השקעות וניירות ערך בע”מ, עמק רפאים 7 ירושלים. טל’ – 02-6251213