Skip link

תחזית של תטא ל- 9 במרץ 2014

Facebook

תחזית של תטא ל- 9 במרץ  2014

בועז אילון

מניית ג’נרל אלקטריק (סימבול GE), מחיר אחרון 26.13$

חברת ג’נרל אלקטריק פועלת כחברת תשתית ושירותים הפיננסיים ברחבי העולם. מגזר מים וחשמל של החברה מספק טורבינות גז, קיטור, כורים גרעיניים, גנרטורים, מערכות מחזור משולבות , בקרה, ושירותים נלווים, כולל טורבינות רוח ושירותים לטיפול במים וציוד.  מגזר הנפט והגז שלה מציע קידוח על פני הקרקע ותת ימי ומערכות ייצור והפקת גז, ציוד ציפה לפלטפורמות ייצור, מדחסים, טורבינות, כורי לחץ גבוה, ייצור חשמל תעשייתי, וציוד עזר.  מגזר ניהול האנרגיה של החברה מספק הפצת ובקרת חשמל, תאורה ולוחות חשמל ומפסקי זרם, שירותי הנדסה, פיקוח, שירותים מכאניים וחירום, מנועים, כוננים, וטכנולוגיות בקרה. מערכות אוטומטיות לבקרה ולהשקיית צמחים, חומרה, תוכנה ומערכות מחשוב . מגזר התעופה שלה מציע מנועי סילון, מערכות תעופה וחלל, ציוד וחלקי חילוף הקשורים למטוסים צבאיים ומסחריים  ולתחזוקתם, תיקון רכיבים ושירותי שיפוץ.  מגזר הבריאות מציע טכנולוגיות הדמיה ומידע רפואיים, אבחון רפואי, מערכות ניטור למטופלים, אבחון מחלות, גילוי תרופות, וייצור מערכות ביולוגיות, כמו גם שירותי אבחון ותיקון מרחוק. מגזר התחבורה שלה מספק קטרי משא ונוסעים, מנועי דיזל לרכבות, אוניות, ויישומי כוח נייחים. מערכות איתות לרכבות ומערכות תקשורת, ציוד כרייה תת קרקעי, מערכות כונן ממונעות, פתרונות טכנולוגיית מידע וחלקי חילוף. מגזר מכשירי חשמל ותאורה מציע הלוואות מסחריות וחוזים, ניהול ציי רכב, תכניות פיננסיות, כרטיסי אשראי, הלוואות אישיות ושירותים פיננסיים אחרים. החברה נוסדה בשנת 1892 ובסיסה בפיירפילד, קונטיקט.
ג’נרל אלקטריק נסחרת במדד הדאו ג’ונס הכולל 30 מניות ענק כגון בנק אוף אמריקה, קוקה קולה, מרק, וולט דיסני, קאטרפילר, מקדונלדס, אקסון מובייל, IBM ואחרות.

להלן גרף מניית ג’נרל אלקטריק  ל-14 השנים האחרונות

1

המגמה ארוכת הטווח אינה חיובית כי השיא של 2007 היה נמוך יותר מזה של שנת 2000 וגם השפל של 2008, בו ירד מחירה של ג’נרל אלקטריק בכ-83%, שבר שפל נמוך יותר מהשפל של 2002-2003.

להלן גרף מניית ג’נרל אלקטריק  ל-3 השנים האחרונות

2

המגמה בחמש השנים האחרונות חיובית ואת רוב קווי השיא והשפל ניתן לתחום בקווי מגמה ברורים. במהלך העלייה של השנה האחרונה אפשר להבחין בשתי נקודות תמיכה חשובות, רמת ה-23$ ורמת ה-24.33$. נראה שהמניה בדרך לשבור שיא חדש כך שאפשר לקבוע יעד רווח של 29$ תוך חצי שנה מהיום אבל צפי לעלייה אינו מצדיק לבדו קנייה. אנחנו צריכים לשאול את עצמנו האם עסקה היא הגיונית מבחינת היחס שבין סיכוי לסיכון. אם חיתוך ההפסד צריך להיעשות מתחת לתמיכה הראשונה שהיא 24.33$, יחס הסיכוי, כלומר הרווח בהגעה ל-29$ שהוא שלוש דולרים לסיכון, שהוא חיתוך הפסד בהגעה אל מתחת ל-24.33$ אינו מספק ולכן צריך להמתין לתיקון עד 25$ ויותר לפני קנייה. אסטרטגיה אחרת בעלת סיכויים מצוינים להצלחה היא קנייה אם המחיר חוזר לתמיכה של 24.33$, חיתוך הפסד בחציה מטה של התמיכה ב-23$ ולקיחת הרווח ב-29$.
בהצלחה!

ת”א 25, מחיר אחרון: 1,369.22

פער הארביטר’ג עומד על מינוס של 0.72%- וזה מרמז על ירידות בפתיחה בערך ל-1,360 נקודות. המדד הגלום (המדד כפי שהוא מחושב במחירי האופציות) סגר קצת יותר מנקודה אחת נמוך יותר 1,368.40.

3

המשך ירידה אפשרי של מדד המעוף, בהנחה שתהיה אכן ירידה בפתיחת המסחר, צפוי להיעצר ברמת ה-1,350 נקודות כי ההתנגדות הפכה לתמיכה. למרות חולשתו הברורה של מדד ת”א 25 ביחס למדדים אחרים המבנה שלו עדין חיובי ומשנפרצה רמת ה-1,350, יש לצפות לשבירת השיא של 1,380 בזמן הקרוב.
על פי קצב העלייה של ת”א 25 כפי שהוא נמדד אחרי התיקון, יעד המחיר הוא 1,420 עד סוף אפריל 2014.

מדד הנאסדק 100, מחיר אחרון: 3,703.4

4

אין שינוי והחגיגה נמשכת. מדד הנאסדק סגר השבוע בעלייה קלה והוא נמצא בשיא של 14 שנים. נקודות השיא והשפל מסודרות בקצב עולה, הקונים נחושים וסביר להניח כי נראה בתקופה הקרובה שיאים חדשים. גם מדד ה-S&P500 שבר שיא גבוה יותר אבל לעומתם מדד הדאו ג’ונס לא שבר שיא חדש עדין. יש סיכוי טוב שגם בו יישברו שיאים.
למרות האופטימיות ועצמת הנאסדק 100, בטווח הקצר הקרבה לקו המגמה העולה ביחד עם האטת קצב העלייה מזמינות תיקון. יעד המחיר הוא 3,600 בחודש מרץ לפני חידוש העלייה.
סימני האזהרה העיקריים להתחלת ירידה יהיו כאשר הנאסדק או סביר יותר שיהיה זה מדד אחר, לא יצליח לפרוץ שיא גבוה יותר אבל כן ישבור שפל נמוך יותר במגמה ארוכת הטווח, ירידה מתחת התמיכה בשער 3390 תאותת על תיקון חד העומד להתרחש, אך עדיין לא יהיה אישור לשינוי המגמה בטווח ארוך מבחינת נקודות שיא ושפל ועל כן המחזוריות וחולשה במדדים אחרים צריכים לתת את הסימן לשינוי מגמה לירידות.
בהצלחה.

תטא 1 הינה חברה פרטית בעלת רישיון ניהול תיקים ושיווק השקעות בהתאם לחוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, שיווק השקעות וניהול תיקי השקעות, התשנ”ה-1995, העוסקת בניהול תיקי השקעות, בשיווק השקעות (ולא בייעוץ השקעות) וכן בניהול השקעות של קרנות נאמנות בניהול מיטב דש קרנות נאמנות בע”מ (עד 16.06.13 היה שם מנהל הקרן מיטב ניהול קרנות נאמנות (1982) בע”מ), ועל כן יש לה זיקה לקרנות נאמנות אלו. הכותבים ו/או לקוחותיהם מחזיקים בנכסים הנ”ל ויש להם עניין אישי בהן ועל כן קיים חשש לניגוד עניינים במישרין. העבודה נעשתה על בסיס “ניתוח טכני”, כל אירוע מדיני, כלכלי או אחר עלול לגרום לכך שהתחזית לא תתקיים והיא עלולה שלא להתקיים גם ללא אירוע כלשהו. האמור אינו תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם ואינו מהווה הצעה לרכישת יחידות בקרנות נאמנות, המתבצעת על פי תשקיף הקרן והדיווחים שבתוקף. כל מי שפועל על סמך הכתוב עושה זאת על אחריותו בלבד. הנני מנהל תיקים בתטא 1 (רישיון מספר 4786). אני מצהיר בזאת שהדעות המובעות בעבודת אנליזה זו, משקפות נאמנה את דעותיי האישיות על ניירות הערך המסוקרים. בועז אילון, תטא 1 השקעות וניירות ערך בע”מ, עמק רפאים 7 ירושלים. טל’ – 02-6251213