Skip link

7 ההשקעות האלטרנטיביות הטובות ביותר שעדיפות ממניות

Facebook

7 ההשקעות האלטרנטיביות הטובות ביותר שעדיפות ממניות

יותר מטריליון דולרים מנוהלים, אילו הם שבעת המשקיעים האלטרנטיביים המוצלחים ביותר בעולם

מאת וויל אשוורת Investor Place

האם אתה יודע מי משקיע בהשקעות אלטרנטיביות ובמנהלי השקעות כאילו? אילו הן קרנות ההון הריבוניות.

על פי דוח חדש של PWC, נכסים אלטרנטיביים היוו 23% מסך נכסי הקרנות הריבוניות ב -2016, עלייה של 400 נקודות בסיס מ -2010. במהלך אותה תקופה, ההשקעה שלהם בהשקעות בריבית קבועה ירדה ל -30%, סימן לכך אפילו העשירים ביותר עדיין נואשים לתשואה.

אבל זה לא רק קרנות הון ריבוניות קונות השקעות אלטרנטיביות. לפי דו”ח ה- PWC, קרנות הפנסיה מקצות כיום 24% מכספי החוסכים באלטרנטיבות המנוהלות על ידי מנהלי נכסים חלופיים, כגון Blackstone Group LP (סימול: BX), המנוהלת על ידי מנהל ההשקעות מניו יורק סטיבן שוורצמן, לפי שווי של 13 מיליארד דולר.

נראה שיש כסף להשקעות אלטרנטיביות. עבור המשקיעים הממוצעים שרוצים לקחת חלק במעבר המתמשך לנכסים חלופיים, אלה הם שבעה מנהלי הנכסים האלטרנטיביים הטובים ביותר, מדורגת לפי סדר עדיפות.

כל ההשקעות האלו רשומות בבורסה של בארה”ב וכולם משקיעים בשלוש הקטגוריות העיקריות: הון פרטי, נדל”ן ותשתיות.

השקעות אלטרנטיביות לרכישה: ברוקפילד ניהול נכסים (BAM)

נכסים תחת ניהול: 285 מיליארד דולר

זה לא מנהל הנכסים האלטרנטיביים הגדול ביותר בעולם, אבל ברוקפילד ניהול נכסים (סימול: BAM) מנהל נכסים בכל שלושת התחומים.

לברוקפילד יש מודל עסקי מעניין שבו הוא מפצל השקעות שהגיעו לגודל גבוה תוך שהוא שומר על השליטה בכל אחד מהם. יחד עם זאת, לכל חלק שפוצל יש צוותי ניהול עצמאיים והם חופשיים לקבל החלטות השקעה משלהם.

שלא כמו ברקשייר האת’וויי (סימול: BRK.A, NYSE: BRK.B), ברוקפילד גם מגדיל את השקעתו האישית בקרנות פרטיות שונות, אשר למעשה, גורמת לתחרות עם שותפיו.

זהו מודל עסקי שיכול לייצר תשואות שוק במשך שנים. ברוקפילד הוא מנהל הנכס האלטרנטיבי הגדול ביותר בקנדה, ובזמן שמשרדיה הראשיים נמצאים בטורונטו, המנכ”ל ברוס פלאט מבלה את רוב זמנו בניו יורק או בלונדון.

למרות שהיא הודיעה לאחרונה על רווח רבעוני חזק מקרנות עם פעילות (FFO) גידול של 29% שנה אחר שנה לסכום אגדי של -1.3 מיליארד דולר, היא מחפשת למכור נכסים כדי להתכונן לירידה שתהיה במחירי המניות.

בשנת 2017, ברוקפילד מכרה נכסים ביותר מ -12 מיליארד דולר והיא מתכוונת להמשיך את התהליך בשנת 2018. נכון להיום, יש לה יותר מ -25 מיליארד דולר במזומן המחכים להשקעה וסכום זה צפוי לגדול עד סוף השנה.

כמו משקיע ערך ממושמע, ברוקפילד לא מתכוון לעשות רכישות ומיזוגים גדולים בחודשים הקרובים.

השקעה אלטרנטיבית לרכישה: אפולו גלובל ניהול (APO)

 

נכסים תחת ניהול: 250 מיליארד דולר

אפולו גלובל מנג’מנט, מנכ”ל לאפולו, ליאון בלאק, שגם היה מייסד משותף של החברה ב -1990, לקח הביתה 191 מיליון דולר ב -2017, 765 פעמים נתנה החברה בונוסים לעובדים.

למען האמת אם נהיה הוגנים לבלאק, רוב ההכנסות הגיעו מדיבידנדים על מניות שבבעלותו. השכר השנתי שלו הוא רק 100,000 $ עם הטבות נוספות של כ-150,000 $. הוא לא מקבל בונוס או חותך קופון מכל עסקה שהחברה עושה כמו מנכ”לים מתחרים דוגמת שוורצמן עושים.

המספר הבולט ביותר בנתונים הפיננסיים השנתיים של אפולו הוא ההכנסות שקבלה. ב -2017 היא הרוויחה 1.3 מיליארד דולר מעמלת הצלחה על השקעותיה, עלייה של 98% לעומת שנת 2016. אפולו הרוויחה 504 מיליון דולר רק ברבעון הרביעי, עלייה של 35% בהשוואה לשנה שעברה.

בכל פעם שמספר זה עולה, זה סימן שההשקעות שבוצעו משתלמות למנהל הנכסים האלטרנטיביים, במקרה זה, אפולו גלובל.

זה גם אומר שהשקעות ממשו והשאירו יתרות מזומנים. בסוף שנת 2017, לאפולו גלובל היה 48 מיליארד דולר במזומן, 19% מכלל הנכסים המנוהלים שלה.

במהלך חמש השנים האחרונות, השיגה מניית APO תשואה כוללת שנתית של 16.5%, 657 נקודות טוב יותר מאשר KKR ו -264 נקודות פחות מאשר בלקסטון.

השקעות אלטרנטיביות לרכישה: קבוצת בלקסטון (BX)

 

נכסים תחת ניהול: 434 מיליארד דולר

שינוי מתרחש בבית שסטיבן שוורצמן בנה.

בלקסטון גרופ הודיעה ב -13 בפברואר כי ג’ון גריי מונה לנשיא ומנהל הפעילות הראשי של הנכסים האלטרנטיביים, מה שהופך את סוחר הנדל”ן שהיה עם החברה לכל אורך הקריירה שלו, היורש הנראה לשוורצמן המוצלח.

גריי ביצע כמה עסקאות ענק במהלך השנים, אך לא משמעותיות יותר מאשר עסקת הקנייה של $ 39 מיליארד דולר בנובמבר 2006 לרכישת קרן להשקעה במשרדים, הקרן הנסחרת הגדולה ביותר של בנייני משרדים בארה”ב באותה תקופה.

עד סוף שנת 2015, בלקסטון מכרה את רוב הנכסים שרכשה בעסקה לרכישת אימפריית המשרדים של סם זל. המשקיעים עשו יותר מפי שלושה מההשקעה שלהם על פני תקופת החזקה של שמונה שנים.

הודות לעסקאות כמו הקרן לרכישת משרדים, גריי, הפך גריי למיליארדר, אבל העבודה הקשה מתחילה רק עכשיו כשהוא יהיה עסוק בעבודתו עם שוורצמן והמשך בניית החברה, שהפכה לאחד ממנהלי השקעות חלופיות מהגדולים והמוצלחים בעולם

השקעות אלטרנטיביות לרכישה: ארס ניהול (ARES)

 

נכסים תחת ניהול: 106 מיליון דולר

Ares Management LP (סימול: ARES) עשויה להיות הכי פחות מוכרת משבעת מנהלי הנכסים האלטרנטיביים.

ב -15 בפברואר הודיע ​​ארס, המתמחה בהשקעות באשראי, כי היא הופכת משותפות לתאגיד, הראשונה מבין מנהלי ההשקעות האלטרנטיביים שבסקירה שעשתה זאת.

כל השחקנים הגדולים שוקלים את המהלך שאמור לספק להם גמישות פיננסית רבה יותר, תוך כדי משיכת קהל השקעות רחב יותר, כל הכבוד ל”ארס “על החלטתה.

לפני הורדת מס החברות ל -21% מ -35%, היה זה יתרון עבור עסקים כמו ארס להישאר שותפויות מוגבלות, אבל עכשיו כשהנשיא טראמפ חתך את שיעור המס ב-40%, זה לא הגיוני לשמור על מבנה זה. יש לצפות תוך זמן לא ארוך להודעה דומה של שאר השמות ברשימה זו (ברוקפילד הוא יוצא מן הכלל כי זה לא שותפות).

בשנת 2017, שווי הנכסים המנוהלים שלה עלה ב -12% לכ- 106.4 מיליארד דולר. הכנסותיה הכוללות נטו גדלו ב -31% ב -2017 ל -468 מיליון דולר, מה שאומר שהיא נסחרת פי 9.3 ממחיר המניה, כפול מזה של KKR.

למזלו של ארס, השקעות האשראי הפכו לחלופות פופולריות להשקעות מסורתיות בעלות הכנסה קבועה, דבר המבטיח כי קבוצת האשראי, המהווה כ -72 מיליארד דולר מה- AUM שלה, עדיין מסוגלת לגדול בכמעט 20% בשנה האחרונה.

השקעות אלטרנטיביות לרכישה: קבוצת קרלייל (CG)

 

נכסים תחת ניהול: 195 מיליארד דולר

עבור אלה שאינם עוקבים אחר תעשיית ההשקעות האלטרנטיביות מקרוב מאוד, אולי שמעת על קבוצת קרלייל LP (NASDAQ: CG) בגלל הקשר שלה למשפחת בוש. בעבר, גם ג ‘ורג’ H.W. בוש (לאחר שכיהן כנשיא) וג’ורג ‘וו. בוש (לפני כניסתו לנשיא) שימשו כיועצים לחברה או למועצת המנהלים של החברות שבבעלותה.

נניח את הפוליטיה בצד, קבוצת קרלייל מספקת למשקיעים תיק מגוון של נכסים חלופיים הפרוסים על פני ארבעה תחומים: הון פרטי (37% מנכסים), נדל”ן ותשתיות (22%), אשראי גלובלי (17%) ופתרונות השקעה (24%). האלטרנטיבי האחרון מספק ללקוחות למעשה תיקי השקעות הקשורים לשלושת החלקים האחרים של העסק שלה. זוהי דרך מצוינת עבור משקיעים עתירי הון גבוה לקבל גישה לתחומים האלה.

נכון לעכשיו, קרלייל יש $ 69 מיליארד דולר במזומן – המכונה בענף “אבקה יבשה” – אשר נותן לו את הגמישות לנצל הזדמנויות כפי שהן תגענה.

כמו ברוקפילד, זה סימן לכך שמנהלי הנכסים החלופיים נהיים זהירים יותר לגבי ביצוע השקעות בהערכות שווי שוטפות, דילמה כאשר יש לך כל כך הרבה הון זמין.

במצגת האחרונה למשקיעים, קרלייל מציינת כי מתוך 179 עסקאות, התשואה הממוצעת הייתה כמעט פי שלושה מההון המושקע החזר גבוהה מאוד בספרים של מישהו.

השקעות אלטרנטיביות לרכישה: KKR

 

נכסים תחת ניהול: 168 מיליארד דולר

KKR & Co. L.P. (NYSE: KKR) לעולם תזכר בתפקיד הראשי שגילמה בספר הברברים בשער, אשר מכסה בפירוט מרתק את הרכישה ממונפת של חברת RJR Nabisco.

היא גדלה באופן משמעותי מאז.

בשנת 2017, KKRs AUM גדלה ב -30% ל-168 מיליארד דולר עם שווי נכסים מנוהל שמשלם את עמלה של 16% בשנה על פני שנה ומגיע ל-117 מיליארד דולר. כל מנהל השקעות אלטרנטיביות שמכבד את עצמו היה רוצה לראות את שתי המספרים האלה מכפילים את עצמם כמו כאן. זה סימן שהעסק בריא.

כמו החברה של וורן באפט, כמה מנהלי נכסים חלופיים משתמשים בערך הספרים לשווי כמדד של צמיחה. בשנת 2017, הערך בספרים של KKRs ליחידה המתואמת עלה ב -17% ל -14.20 דולר. בסוף שנת 2011, המספר היה 8.29 $ ליחידה המתואמת, שיעור צמיחה של 9.4%. לשם השוואה, ברקשייר האת’ווי עמדה בממוצע על קצת יותר מ -11% בין 2012-2016, הם בהחלט נמצאים בליגה של הגדולים.

מבחינת ערך, KKR עשויה להיות חברה בולטת כאשר מחירה הוא פי 9.3 מההכנסה הכלכלית שלה נטו זאת לעומת מכפיל של 12.3 עבור בלקסטון.

השקעות אלטרנטיביות לרכישה: Oaktree Capital (OAK)

 

נכסים תחת ניהול: 100 מיליארד דולר

היא לא באותה ליגה כמו בלקסטון או ברוקפילד, אבל Oaktree Capital Group LLC (סימול: OAK) יכולה וצריכה להגיד תודה רבה למייסד המשותף האורפוטיוניסטי, הווארד מארקס.

מרקס כיום דובי על שוקי המניות וזה בא לידי ביטוי בעובדה כי יותר מ 20% של AUM שלה נמצאים במזומן ומחכים להשקעה.

למרות שאוקטרי עושה השקעות פרטיות, תשתיות והשקעות נדל”ן, כוחו האמתי של מנהל הנכסים האלטרנטיביים הוא השקעות חוב המסתכמות ב -68% משווי הנכסים המנוהלים.

כמשקיע החוב הגדול ביותר בעולם – 24.1 מיליארד דולר AOM ב -17 קרנות שהתשואה השנתית הממוצעת שלהן עומדת על 15% לאחר עמלות – Oaktree הוא מנהל השקעות אלטרנטיביות מצוין לאחזקה כאשר הכלכלה מקרטעת.

זה פשוט לא המקרה כרגע, וזה מסביר מדוע שווי הנכסים שלה ירד ב -300 מיליון דולר ב -2017, כאשר רוב מנהלי הנכסים האלטרנטיביים הגדילו את הנכסים המנוהלים שלהם במספר דו ספרתי.

אם אתה חושב שהשוק יישאר שוורי ב 2-3 שנים הבאות, Oaktree היא לא התשובה.

נכון למועד כתיבת הדוחות הכספיים, הכותב וויל אשוורת לא מילא תפקיד באף אחד מהחברות הנ”ל.

 

קישור למאמר המקורי https://investorplace.com/2018/02/7-best-alternative-investments-to-buy-over-stocks/

תטא 1 הינה חברה פרטית בעלת רישיון ניהול תיקים ושיווק השקעות בהתאם לחוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, שיווק השקעות וניהול תיקי השקעות, התשנ”ה-1995, העוסקת בניהול תיקי השקעות ובשיווק השקעות (ולא בייעוץ השקעות). הכותבים ו/או לקוחותיהם מחזיקים בנכסים הנ”ל ויש להם עניין אישי בהן ועל כן קיים חשש לניגוד עניינים במישרין. העבודה נעשתה על בסיס “ניתוח טכני”, כל אירוע מדיני, כלכלי או אחר עלול לגרום לכך שהתחזית לא תתקיים והיא עלולה שלא להתקיים גם ללא אירוע כלשהו. האמור אינו תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל מי שפועל על סמך הכתוב עושה זאת על אחריותו בלבד. הנני מנהל תיקים ומנכ”ל בתטא 1 כ- 17 שנים (רישיון מספר 4786) . אני מצהיר בזאת שהדעות המובעות בעבודת אנליזה זו, משקפות נאמנה את דעותיי האישיות על ניירות הערך המסוקרים. בועז אילון,,MBA תטא 1 השקעות וניירות ערך בע”מ, עמק רפאים 7 ירושלים. טל’ – 02-6251213