Skip link

תחזית של תטא ל- 22 ביוני 2014

Facebook

תחזית של תטא ל- 22 ביוני  2014

בועז אילון

מניית אקטיבישן (סימבול ATVI), מחיר אחרון 22.01$

חברת אקטיבישן בע”מ עוסקת בפרסום מקוון במחשבים אישיים (PC), קונסולת משחקי וידאו, מחשבי כף יד, טלפונים סלולריים, ומשחקים לטאבלט. החברה פועלת באמצעות שלושה מגזרים: אקטיביזיון, ביזארד והפצה. מגזר אקטיביזיון, מפתח ומפרסם מוצרים אינטראקטיביים, תוכנה ותוכן, דרך ערוצים קמעונאיים והורדות דיגיטליות. מגזר ביזארד מפתח, מארח, ותומך במנויים מרובי משתתפים במשחקים מקוונים ומפתח, משווק ומוכר את פעולת משחקי תפקידים ומשחקי אסטרטגיה למחשב ו-iPad. מגזר זה מספק גם שירותים נלווים למשחקים מקוונים כגון משחק קרב באתר Battle.net. מגזר ההפצה מספק שירותי אחסנה, לוגיסטיקה, מכירות והפצה למפרסמי צד שלישי של תוכנות בידור אינטראקטיבית; הוא גם מוציא לאור בעצמו מייצר חומרות לבידור אינטראקטיבי. החברה משרתת קמעונאים ומפיצים, כולל קמעונאים בשוק להמונים, חנויות אלקטרוניקה, מחסני הנחה, חנויות המתמחות במשחק דרך ההפצה של הצד שלישי, הסדרי רישוי, ורכישות דיגיטליות ישירות. היא פועלת בעיקר בארצות הברית, קנדה, בריטניה, צרפת, גרמניה, אירלנד, איטליה, שבדיה, ספרד, הולנד, אוסטרליה, דרום קוריאה וסין. החברה שבסיסה בסנטה מוניקה, קליפורניה

אקטיבישן נסחרת במדד הנאסדק 100 הכולל את 100 המניות הגדולות במדד הנאסדק. למדד זה שייכות מניות גדולות כגון רות.

להלן גרף מניית אקטיבישן  ל-14 השנים האחרונות

1

במפולת של 2002 ירד מחיר המנייה ביותר מ-60% אבל אחר כך עלה ביותר מפי 10 עד התחלת הירידה במפולת של 2008. הירידה של 2008 הייתה מתונה יותר בשיעור של כ-55% בלבד ומאז השפל ברמת ה-8$ עולה המחיר עד היום.

להלן גרף מניית אקטיבישן ל-3 השנים האחרונות

2

מאמצע 2009 ועד סוף 2012 התנהל המחיר ברצועת מחיר צרה בטווח 10$-12$. רצועת יציבות של 3.5 שנים שנפרצה מעלה נתנה את האיתות לחזרה למסלול עלייה ולהתחזקות המחיר בכ-170% תוך שנה וחצי.

המגמה החיובית ברורה אבל נקות הכניסה אינה נוחה. תמיכה משמעותית אפשר לזהות ב-21$ ועל כן יש להמתין עם הקנייה לחזרת המחיר לרמה זו שאם תתרחש רק בעוד שלושה או ארבעה חודשים תקרב אותנו לקו המגמה העולה התחתון ותגדיל את הסיכויים לעצירת הירידה וחזרה למסלול עולה.

יעד המחיר הוא 27$ עד סוף השנה.

בהצלחה!

ת”א 25, מחיר אחרון: 1,404.6

פער 3הארביטר’ג עומד על פלוס 0.01% וזה אינו מרמז על שינוי. המדד הגלום (המדד כפי שהוא מחושב במחירי האופציות) סגר כמעט ללא שינוי ברמה של 1,404.65.

אנו רואים את התחלת העלייה שאמורה לגרום לשבירת השיא של 1422 שהושג באפריל. למרות חולשתו הברורה של מדד ת”א 25 המבנה שלו עדין חיובי והגל העולה צפוי להביא את מדד ת”א 25 לשיא חדש.

יעד המחיר הוא 1450 עד סוף ספטמבר 2014. אי שבירת שיא חדש ומצד שני ירידה אל מתחת ל-1280 תאותת על שינוי כיוון ארוך טווח.

מדד הנאסדק 100, מחיר אחרון: 3,802.64

 4

השבוע המדד קבע שיא חדש ברמת 3800 נקודות זהו האיתות להמשך מגמת העלייה ושבירת שיא חדש. מדדי הדאו ג’ונס וה-  S500&P נמצאים בשיא כל הזמנים וגם הנאסדק חוזר ושובר שיאים אחרי התיקון האחרון.

בירידה האחרונה, שבר הנאסדק 100 את קו המגמה של השנה האחרונה, אך בינתיים חזר המחיר אל תוך רצועת קווי המגמה ובמקביל לא נשבר שפל נמוך יותר ועל כן התמונה נותרת חיובית. והחזרה לרמות השיא מאששת את המשך העליות.

יעד המחיר הוא 4,000 עד סוף 2014.

.

בגלל המחזוריות אפשר לצפות להיפוך הכיוון בשנה הקרובה. סימני האזהרה העיקריים להתחלת ירידה יהיו כאשר הנאסדק או סביר יותר שיהיה זה מדד אחר, לא יצליח לפרוץ שיא גבוה יותר אבל כן ישבור שפל נמוך יותר במגמה ארוכת הטווח, ירידה מתחת התמיכה בשער 3390 תאותת על תיקון חד העומד להתרחש, אך עדיין לא תהיה אישור לשינוי המגמה בטווח ארוך מבחינת נקודות שיא ושפל ועל כן המחזוריות וחולשה במדדים אחרים צריכים לתת את הסימן לשינוי מגמה לירידות.

בהצלחה.

 

תטא 1 הינה חברה פרטית בעלת רישיון ניהול תיקים ושיווק השקעות בהתאם לחוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, שיווק השקעות וניהול תיקי השקעות, התשנ”ה-1995, העוסקת בניהול תיקי השקעות, בשיווק השקעות (ולא בייעוץ השקעות) וכן בניהול השקעות של קרנות נאמנות בניהול מיטב דש קרנות נאמנות בע”מ (עד 16.06.13 היה שם מנהל הקרן מיטב ניהול קרנות נאמנות (1982) בע”מ), ועל כן יש לה זיקה לקרנות נאמנות אלו. הכותבים ו/או לקוחותיהם מחזיקים בנכסים הנ”ל ויש להם עניין אישי בהן ועל כן קיים חשש לניגוד עניינים במישרין. העבודה נעשתה על בסיס “ניתוח טכני”, כל אירוע מדיני, כלכלי או אחר עלול לגרום לכך שהתחזית לא תתקיים והיא עלולה שלא להתקיים גם ללא אירוע כלשהו. האמור אינו תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם ואינו מהווה הצעה לרכישת יחידות בקרנות נאמנות, המתבצעת על פי תשקיף הקרן והדיווחים שבתוקף. כל מי שפועל על סמך הכתוב עושה זאת על אחריותו בלבד. הנני מנהל תיקים בתטא 1 (רישיון מספר 4786). אני מצהיר בזאת שהדעות המובעות בעבודת אנליזה זו, משקפות נאמנה את דעותיי האישיות על ניירות הערך המסוקרים. בועז אילון, תטא 1 השקעות וניירות ערך בע”מ, עמק רפאים 7 ירושלים. טל’ – 02-6251213